Nešić objavio spisak odbojkašica za kvalifikacije za SP

Selektor ženske seniorske odbojkaške reprezentacije Crne Gore, Dragan Nešić, objavio je danas širi spisak odbojkašica za kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo (SP) i Evropsku ligu.

Objavljeno: 11. 04. 2017 - 12:55 Promjenite veličinu teksta: A A A
Nesic objavio spisak odbojkasica za kvalifikacije za SP

Crna Gora će u kvalifikacijama za SP igrati u grupi C sa selekcijama Bugarske (domaćin turnira), Turske, Rumunije, Švajcarske i Kosova. 

Kvalifikacioni turnir biće odigran u Sofiji, od 30. maj do 04.juna.

Prvoplasirana reprezentacija sa tog turnira stiče pravo direktnog plasmana na SP, dok će drugoplasirana igrati sa ostalim drugoplasiranim selekcijama još jedan turnir (22-27.avgusta) 3.runde, sa kojeg će samo pobjednik ide na šampionat u Japanu 2018. godine.

U Evropskoj ligi crnogorske odbojkašice igraće u grupi B protiv selekcija Francuske, Ukrajine i Gruzije.

Igraće se dva turnira u grupi, a domaćini biće Gruzija (od 16.do 18. juna) i Francuska (od 23. do 25. juna).

Plasman na finalni turnir izboriće prvoplasirane ekipe iz grupa i domaćin finalnog turnira. 

U slučaju da ne bude organizatora finalnog turnira, igraće se po sistemu domaćin gost (polufinale i finale) i u tom slučaju plasman u polufinale izboriće prvoplasirane selekcije i najbolja drugoplasirana selekcja iz svih grupa.

Na spisku Nešića, na kojem nema Tanje Bokan, pozvane su:

TEHNIČARI - Evgenija Milivojević (Sokol), Tamara Roganović (Tent Obrenovac) i Marija Šušić (Galeb)

SREDNJI BLOKERI - Ana Otašević (Stinca Bakau), 
Marija Milović (Veneles), Andrea Laković (Agrolend Temišvar), Saška Đurović (Morača) i Mina Dragović (Morača)

KOREKTORI - Nikoleta Perović (Stinca Bakau), Elza Hadžisalihović (Sens Olimpik), Dijana Vuković (Luka Bar), Ivona Nedić (Nikšić), Teodora Čavić (Galeb) i Jovana Vukčević (Morača)

PRIMAČI SERVISA - Ksenija Ivanović (Telekom Baku), 
Jelena Cvijović (Penicilina Iaši), Iva Vujošević (SAD koledž), Milena Buzanović (Budvanska Rivijera Budva), Katarina Budrak (Junion Sent Klaud), Jelena Đurović (Budvanska Rivijera Budva), Nikoleta Vujović (Galeb), Danijela Džaković (Pursaklar), Milana Rovčanin (Luka Bar) i 
Dragana Peruničić (Luka Bar).

LIBERa - Melisa Cenović (Luka Bar), Anja Pejović (Budvanska Rivijera), Ksenija Dević (Luka Bar) i 
Marijana Mašanović (Galeb).

Komentari: 0

Novi komentar