Totenhem rutinski prošao u narednu rundu FA kupa

Kejn za dva minuta srušio Vimbldon

Fudbaleri Totenhem Sparsa rutinski su se plasirali u narednu fazu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu, engleskog FA kupa.
Objavljeno: 07. 01. 2018 - 19:50 Promjenite veličinu teksta: A A A
Kejn za dva minuta srusio Vimbldon

Izabranici Maurisija Poketina slavili su na "Vembliju" protiv niželigaša Vimbldona rezultatom 3:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, Sparsi su apsolutno dominirali, imali su 12 šuteva i čak 83% vremena loptu u svojim nogama, ali nijesu zatresli mrežu gostiju.

U nastavku se sve za dva minuta promijenilo, Kejn je najprije mrežu Vimbldona zatresao u 63. minutu, da bi dva minuta kasnije postigao i svoj drugi gol na susretu.

Sve je bilo apsolutno jasno u 71. minutu, kad je Jan Vertongen postigao gol za 3:0.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, Totenhem se očekivano lako plasirao u 1/16 finala FA kupa.