Rukometaši završili učešće na EP u Zagrebu

Težak poraz od Slovenaca

Rukometna reprezentacija Crne Gore doživjela je težak poraz od Slovenije (28:19) u posljednjem kolu C grupe Evropskog prvenstva u Zagrebu, čime je završila učešće na tom takmičenju.
Objavljeno: 17. 01. 2018 - 22:05 Promjenite veličinu teksta: A A A
Tezak poraz od Slovenaca

Crnogorski rukometaši, kojima je za prolaz u drugu fazu takmičenja bila potrebna pobjeda u ovom duelu, odigrali su odlično prvo poluvrijeme, dopustivši Slovencima da na odmor odu tek s golom predsnosti (14:13). Međutim, sredinom drugog poluvremena su potpuno stali, dozvolivši protivnicima da se odlijepe, pa su rukometaši Slovenije trijumfovali sa ubjedljivih devet golova prednosti. Zabrinjava podatak da smo u drugom poluvremenu postigli samo šest golova.

Ševaljević je sa šest pogodaka bio najefikasniji u našem timu, dok je Lipovina upisao četiri. Kod Slovenaca se posebno istakao Marguč, koji je takođe šest puta bio precizan.

Makedonija iz grupe C u narednu fazu takmičenja prenosi tri boda, Njemačka dva, a Slovenija, koju s klupe predvodi slavni Veselin Vujović, u drugi krug ide sa samo jednim bodom (iz meča protiv Njemačke).

TOK MEČA

Drugo poluvrijeme

31` Krenulo je drugo poluvrijeme, lopta je kod naših momaka, ali nismo uspjeli da realizujemo napad.

32` Slovenija postiže gol iz kontre za 13:15.

33` Sjajan gol Božovića na isteku napada, 14:15.

34` Nova kontra Slovenaca, Blagotinšek postiže gol za 14:16.

cgoslo6

35` Zarabec postiže gol, Slovenija prvi put ima prednost od tri gola, 14:17.

36` Vujović je poletio s krila i postigao pogodak, 15:17.

37` Zarabec sjajno asistira Blagotinšeku koji pogađa za 15:18.

38` Projektil Lipovine sa deset metara, 16:18.

39` Isključenje za Radovića, prvi sedmerac za Slovence u drugom poluvremenu. Marguč precizan, 16:19. Ovo je drugi gol Slovenije u drugom poluvremenu s igračem manje.

42` Mačkovšek donosi Slovencima prednost od četiri gola, 16:20.

44` Bezjak s devet metara za 16:21.

45` Anđelić smanjuje nakon odlične asistencije Božovića, 17:21.

46` Kartičnik postiže gol, Slovenija je ponovo na plus pet, 17:22.

vujovic

47` Lipovina je fauliran u kontri, a Ševaljević je pogodio sedmerac za 18:22.

48` Gol Bezjaka iz kontre nakon lošeg napada naših momaka, 18:23.

49` Slovenci golom Marguča idu na rekordnih plus šest, 18:24.

52` Novi pogodak rukometaša Slovenije, 18:25.

53` Ševaljević iz sedmerca smanjuje prednost Slovenaca, 19:25.

54` Slovenci pogađaju za 19:26.

56` Žabić za plus osam, 19:27.

58` Raste prednost Slovenije, 19:28.

60` Utakmica je završena, Crna Gora je poražena rezultatom 19:28.

cgoslo2

Prvo poluvrijeme:

1` Prvi napad za Sloveniju, koja je golom Bezjaka iz sedmerca povela 0:1.

2` Vladan Lipovina snažno s devet metara za 1:1.

2` Miloš Vujović je isključen nakon povlačenja protivnika za dres.

3` Gol protivničkog pivota Suholežnika, Slovenci vode, 1:2.

5` Gol Božovića, 2:2.

5` Novi sedmerac za Slovence, Bezjak ponovo siguran, 2:3.

7` Odličan pogodak Vaska Ševaljevića, 3:3.

9` Sjajan gol Grbovića nakon što se lako oslobodio čuvara, prvo vođstvo Crne Gore, 4:3.

9` Treći sedmerac za Slovence. Novi gol Bezjaka, 4:4.

10` Grbović je iznudio isključenje Mlakara, ali nismo uspjeli da iskoristimo igrača više.

12` Ševaljević iz skoka pogađa za 5:4.

14` Gol Kavtičnika iz kontre, 5:5.

15` Pogodak Grebenca s devet metara, 5:6.

cgslo4

16` Novi gol Ševaljevića, 6:6. Slovenija uzvraća iz kontre za 6:7.

18` Gol Mlakara, Slovenija prvi put ima dva gola prednosti, 6:8.

19` Crna Gora smanjuje preko Lipovine, 7:8.

19` Četvrti pogodak Ševaljevića, 8:8.

20` Mlakar pogađa, 8:9.

21` Božović za 9:9, nakon sjajne odbrane Simića.

22` Četvrti sedmerac za Sloveniju. Marduč siguran za 9:10.

24` Crveni karton za Potočnika nakon što je grubo faulirao Lipovinu.

24` Gol Radovića s krila, 10:10.

25` Zarabec za novo vođstvo Slovenije, 10:11.

26` Projektil Lipovine, 11:11.

26` Vujović iz kontre za 12:11.

27` Još jedan sedmerac za Sloveniju, 12:12.

28` Grbović postiže pogodak nakon lijepe akcije, 13:12.

28` Novo izjednačenje. Marguč s krila za 13:13.

29` Mlakar snažno iz skoka, 13:14.

30` Miloš Vujović je promašio zicer iz kontre, Slovenci odlaze na odmor s golom prednosti, 13:14.

cgslo3

Crnogorskim reprezentativcima je za plasman u narednu fazu takmičenja neophodna pobjeda. Naši rukometaši su u prethodne dvije utakmice poraženi od Njemačke 32:19 i Makedonije 29:28.

Slovenija je poražena od Makedonije, a igrala je neriješeno sa Njemačkom.

Crnogorskim rukometašima potrebna je pobjeda bilo kojom razlikom za prolaz u drugu rundu.