Objavljene nominacije

"The Shape of Water" prednjači sa 13 nominacija za Oskara

Nominacije za 90. dodelu Oskara su objavljene, a filmove koji će se ove godine takmičiti za zlatnu statuu predstavili su komičarka Tifani Hadiš i glumac Endi Serkis. Najviše nominacija za Oskara ima "The Shape of Water“ – čak 13, "Dunkrik“ ima osam. Greta Gervig je peta žena ikada nominovana za Oskara za najbolju režiju, a pjevačica Meri Dž. Blajdž je prva osoba koja je u isto vrijeme nominovana za najbolju pjesmu i najbolju sporednu žensku ulogu. 

Objavljeno: 23. 01. 2018 - 16:13 Promjenite veličinu teksta: A A A

Pogledajte kompletnu listu nominacija:

Najbolji originalni scenario 

The Big Sick - Emily V Gordon and Kumail Nanjiani 

Get Out - Jordan Peele 

Lady Bird - Greta Gerwig 

The Shape of Water - Guillermo del Toro and Vanessa Taylor (story by Guillermo del Toro)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Martin McDonagh 

Najbolji kratkometražni animirani film 

Dear Basketball 

Garden Party 

Lou 

Negative Space 

Revolting Rhymes 

Najbolji prilagođeni scenario 

Call Me By Your Name - James Ivory 

The Disaster Artist - Scott Neustadter and Michael H Weber 

Logan - Scott Frank, James Mangold and Michael Green 

Molly's Game - Aaron Sorkin 

Mudbound - Virgil Williams and Dee Rees 

Najbolja pjesma 

Mighty River from Mudbound - Music and Lyric by Mary J. Blige, Raphael Saadiq and Taura Stinson 

Mystery Of Love from Call Me by Your Name - Music and Lyric by Sufjan Stevens 

Remember Me from Coco - Music and Lyric by Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez 

Stand Up For Something from Marshall - Music by Diane Warren Lyric by Lonnie R. Lynn and Diane Warren 

This Is Me from The Greatest Showman - Music and Lyric by Benj Pasek and Justin Paul 

Najbolja režija:

Christopher Nolan - Dunkirk 

Get Out - Jordan Peele 

Lady Bird - Greta Gerwig 

Phantom Thread - Paul Thomas Anderson 

The Shape of Water - Guillermo del Toro 

Najbolji dokumentarni film: 

Abacus: Small Enough to Jail 

Faces Places 

Icarus 

Last Men in Aleppo 

Strong Island 

Najbolji animirani film 

The Boss Baby 

The Breadwinner 

Coco 

Ferdinand 

Loving Vincent

Najbolji film 

Call Me By Your Name 

Darkest Hour 

Dunkirk 

Get Out 

Lady Bird 

Phantom Thread 

The Post 

The Shape of Water 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Najbolja glumica:

Sally Hawkins - The Shape of Water 

Frances McDormand - Three Billboards outside Ebbing, Missouri 

Margot Robbie - I, Tonya 

Saoirse Ronan - Lady Bird 

Meryl Streep - The Post 

Najbolji glumac: 

Timothee Chalamet 

Daniel Day Lewis 

Daniel Kaluuya 

Gary OIdman 

Denzel Washington 

Najbolji kratkometražni dokumentarac :

Edith + Eddie 

Heaven is a Traffic Jam on the 405 

Heroin(e) 

Knife Skills 

Traffic Stop 

Najbolja sporedna muška uloga:

Willem Dafoe - The Florida Project 

Woody Harrelson - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Richard Jenkins - The Shape of Water 

Christopher Plummer - All the Money in the World 

Sam Rockwell - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Najbolji strani film :

A Fantastic Woman 

The Insult 

Loveless 

On Body and Soul 

The Square

Najbolji kratkometražni akcioni film :

DeKalb Elementary 

The Eleven O'Clock 

My Nephew Emmett 

The Silent Child 

Watu Wote/All of Us 

Najbolja sporedna ženska uloga:

Mary J Blige - Mudbound 

Alison Janney - I, Tonya 

Lesley Manville - Phantom Thread 

Laurie Metcalf - Lady Bird 

Octavia Spencer - The Shape of Water 

Najbolja montaža:

Blade Runner 2049 

Darkest Hour 

Dunkirk 

The Shape of Water 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Najbolja šminka i stajling :

Darkest Hour 

Victoria & Abdul 

Wonder 

Najbolja originalna pjesma:

Dunkirk 

Phantom Thread 

The Shape of Water 

Star Wars: The Last Jedi 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Najbolji vizuelni efekti :

Blade Runner 2049 

Guardian of the Galaxy vol. 2 

Kong: Skull Island 

Star Wars: The Last Jedi 

War for the Planet of the Apes

Najbolji kratkometražni igrani film :

DeKalb Elementary 

The Eleven O'Clock 

My Nephew Emmet 

The Silent Child 

Watu Wota / All of Us 

Najbolji zvuk :

Baby Driver 

Blade Runner 

Dunkirk 

The Shape of Water 

Star Wars: The Last Jedi Najbolji zvučni efekti 

Baby Driver 

Blade Runner 

Dunkirk 

The Shape of Water 

Star Wars: The Last Jedi 

Najbolja fotografija: 

Bladerunner 2049 

Darkest Hour 

Dunkirk 

Mudbound 

Shape of Water 

Najbolja kostimografija: 

Beauty and the Beast 

Darkest Hour 

Phantom Thread 

The Shape of Water 

Victoria and Abdul 

Najbolja scenografija: 

Beauty and the Beast 

Blade Runner 2019 

Darkest Hour 

Dunkirk 

The Shape of Water

Komentari: 0

Novi komentar