Evropa kup u Palermu

Ubjedljiv trijumf "ajkula" za plasman na završni turnir!

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je ubjedljivo Njemačku u trećem kolu grupe C Evropa kupa u Palermu 14:4 i tako se plasirala na završni turnir.
Objavljeno: 18. 02. 2018 - 19:00 Promjenite veličinu teksta: A A A

"Ajkule" će na završnom turniru premijernog izdanja Evropa kupa, koji je na programu od 5. do 8. aprila, igrati u grupi B sa - Srbijom, Hrvatskom i Francuskom.

U grupi A igraće - Italija, Mađarska, Španija i Grčka.

Sudije: Šejpers (Holandija), Ahladiotis (Grčka)

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan, Banićević, Petković, Đuro Radović, Aleksandar Radović, Drašković, Ukropina, Ivović, Mišić, Vidović, Murišić, Šćepanović.

NJEMAČKA: Šinkel, Štrelecki, Van der Boš, Rajbel, Korbel, Juengling, Ilinger, Zek, Stam, Šulc, Restović, Ejdner, Gec.

Kompletnu statistiku meča pogledajte OVDJE

Tekstualni prenos možete pratiti na Portalu Analitika.

Tok meča:

Prvi napad za Crnu Goru, Šenkel brani šut Mišića

Po promašaj na obje strane

Isključenje za Sašu Mišića, potom i za Leku Ivovića

0 - 1 Ejdner pogađa za prvo vođstvo Njemačke u utakmici, isključenje za Nikolu Murišića

1 - 1 Dragan Drašković izjednačuje rezultat, isključenje za Bojana Banićevića, tajm-aut za Njemačku

Loš napad Njemačke, pa tajm-aut Vladimira Gojkovića, isključenje za Van der Boša

2 - 1 Gol Alekse Ukropine za prvo vođstvo "ajkula"

Kontrafaul za Njemačku, novi posjed za Crnu Goru i promašaj Đura Radovića

6 - 1 Gol Aleksandra Radovića, isključenje za Stefana Vidovića, promašaj Rajbela

Isključenje za Ilingera

7 - 1 Pogodak postiže Đuro Radović sa igračem više

Isključenje za Van der Boša, pa tajm-aut Gojkovića

8 - 1 Četvrti pogodak Dragana Draškovića, pa kontrafaul Njemačke, ne prolazi pas za Mišića, kraj druge četvrtine

* * * * *

CRNA GORA - NJEMAČKA 8:1 (POLUVRIJEME)

* * * * *

Prvi napad za Crnu Goru u nastavku meča, isključenje za Rajbela, pa za Draškovića na drugoj strani

Neiskorišćena po tri uvodna napada na obje strane

Isključenje za Nikolu Murišića, treće u meču čime je završio nastup

8 - 2 Ferdinand Korbel pogađa za Njemačku sa igračem više na polovini trećeg perioda

9 - 2 Saša Mišić pogađa za Crnu Goru iz okreta

10 - 2 Gol Marka Petkovića sa osam metara

Isključenje za Đura Radovića i napad koji ne koriste Njemci

Novo isključenje, za Leku Ivovića, pa tajm-aut Crne Gore na dva i po minuta do kraja trećeg perioda

11 - 2 Gol Bojana Banićevića sa igračem više, nakon isključenja Denisa Štreleckog

12 - 2 Peti gol Dragana Draškovića za vođstvo "ajkula" od plus deset

12 - 3 Timo Van der Boš pogađa za Njemačku, kraj treće četvrtine

* * * * *

Prvi napad za Njemačku u posljednjoj četvrtini, isključenje za Vidovića, pa za Aleksandra Radovića i Njemci ne koriste dva igrača više

Mišić pogađa prečku na drugoj strani

12 - 4 Gol Bena Rajbela, Drašković pogađa stativu na drugoj strani

Preslab pokušaj Šulca

13 - 4 Aleksandar Radović pogađa za Crnu Goru na tri minuta do kraja meča

Peterac za "ajkule", prekršaj nad Ivovićem

14 - 4 Gol Đura Radovića

Kontrafaul i isključenje za Sašu Mišića, tajm-aut Njemačke na trideset sekundi do kraja susreta