Arsenal 'rafalom' u finišu demolirao Vest Hem

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Vest Hem sa 4:1 u Premijer ligi golovima u posljednjih deset minuta utakmice.

Objavljeno: 22. 04. 2018 - 17:30 Promjenite veličinu teksta: A A A

Austrijski reprezentativac Marko Arnautović umalo je pokvario jednu od posljednjih utakmica Arsena Vengera na klupi londonske ekipe.

Arsenal je bio bolji tokom većeg dijela meča, ali je prvi gol postigao u 51. minutu kada je Naćo Monreal sjajno tukao iz voleja posle kornera Džake.

Trianest minuta kasnije Lanzini pronalazi Arnautovića u kaznenom prostoru, a Austrijanac šalje loptu u malu mrežu za izjednačenje 1:1.

Arsenalu "otvorilo" tek u posljednjih desetak minuta meča. Prvo je sa lijevog boka uz malo sreće pogodio Remzi u 82. minutu. Lakazet je potom upisao 12. i 13. gol u Arsenalu.

Francuz je u 85. minutu dobio loptu od Obamejanga i snažno šutirao iskosa sa sedam, osam metara, a onda i u 89. minutu dobro reagovao na centaršut Remzija i postavio konačan rezultat 4:1.

Arsenal je do kraja imao još jednu odličnu šansu za 5:1, ali je lopta posle udarca Remzija otišla preko gola.

U drugoj utakmici igranoj u istom terminu, Stouk i Barnli su remizirali 1:1.