Istorija se ponavlja

Kraj za domaćina, "Vatreni" u polufinalu!

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva u Rusiji pobjedom nad domaćom selekcijom poslije penala 4:3 (2:2, 1:1).
Objavljeno: 07. 07. 2018 - 22:48 Promjenite veličinu teksta: A A A

Poslije 90 minuta igre na Fišt stadionu u Sočiju bilo je 1:1. Rusi su u vođstvo došli preko Denisa Čeriševa u 31, da bi Hrvatska izjednačila osam minuta kasnije pogotkom Andreja Kramarića. U dodatnih 30 minuta prvi su poveli Vatreni - strelac je bio Domagoj Vida u 101. minutu, da bi poslije gola Marija Fernandesa u 115. za 2:2 meč je otišao u penale!

hrvatska-rus

Tamo su Hrvati imali više sreće i umjeća i sa četiri od pet pogođena jedanaesterca ostvarili veliki uspjeh!

hr-rus

Plasmanom među četiri najbolje selekcije na Mondijalu, ekipa Zlatka Dalića je ponovila najveći uspjeh u istoriji zemlje ostvaren 1998. na SP u Francuskoj. Tada je reprezentacija predvođena Ćirom Blaževićem sa klupe, te Davorom Šukerom, Robertom Prosinečkim i ostalim zvijezdama tadašnjeg tima na kraju završila kao trećeplasirana.

hr-ru

Priliku da ova generacija, na čelu sa Lukom Modrićem, Ivanom Rakitićem i drugima, ode korak dalje imaće u polufinalnom meču protiv Engleske 11. jula.