• Fudbal /
  • Borusija i PSŽ su u polufinalu: Nevjerovatna noć, čudesan preokret 'svetaca', Madriđani se vraćali na 2:2 ali 'milioneri' su briljirali u finišu

Nakon spektakularnih mečeva, Barselona i Atletiko su eliminisani

Nakon još jedne nevjerovatne noći četvrtfinala Lige šampiona, dobili smo prve polufinaliste. I to su Borusija Dortmund i Pari Sen Žermen - koji će u polufinalu upravo odmjeriti snage u dva međusobna okršaja.

Borusija i PSŽ su u polufinalu: Nevjerovatna noć, čudesan preokret 'svetaca', Madriđani se vraćali na 2:2 ali 'milioneri' su briljirali u finišu Foto: Reuters

Nevjerovatno je kakve smo mečeve pratili i večeras - Barsa je povela i djelovalo je kako je na pravom putu ka polufinalu, a umjesto toga je uslijedilo čudo Parižana (1:4). Još je spektakularnije bilo na Vestfalenu - Borusija je vodila 2:0, pa se Atletiko vratio na 2:2 i imao prolaz, a onda je čudesni Sabicer postigao dva pogotka i eliminisao 'jorgandžije'.

PSŽ dominacijom do polufinala: Barsa povela pa uslijedio sunovrat

Barselona je imala i prednost iz prvog meča (3:2) i vođstvo od 12. minuta večerašnje utakmice, a na kraju dalje ide Pari Sen Žermen, koji je nakon sjajne partije trijumfovao rezultatom 1:4 (1:1). Dva pogotka kojima su Parižani potvrdili prolaz postigao je Kilijan Mbape.

Barsa je meč otvorila na najbolji mogući način - Arauho je u 12. minutu poslao loptu ka Jamalu, koji je nadmudrio Mendeša, a potom asistirao Rafinji, koji je pogodio mrežu

No, uslijedili su problemi za Katalonce. Arauho je faulirao Barkolu i dobio crveni karton, nakon čega je PSŽ poravnao. U toku je bio 42. minut, kada je Osman Dembele dočekao odličan Barkolin centaršut i poravnao.

U drugom dijelu su Parižani dominirali i takva im je igra donijela plasman u polufinale. Najprije je u 54. minutu Vitinja preokrenuo na 1:2, a potom je u 61. Kilijan Mbape bio precizan sa penala. Nije to bilo sve - Mpbape je u 89. minutu pogodio i drugi put, te je tada bilo jasno kako je došao kraj nadi domaćih kako bi u završnici mogli izboriti produžetke.

Ludnica na Vestfalenu: Izvanredna Borusija ide dalje, Atletiko nije mogao do drugog povratka

Šta smo sve večeras vidjeli na Vestfalenu - teško je naći čak i riječi koje bi to adekvatno opisale. Atletiko je bio u ambisu, pa se vraćao, a na kraju je eliminisan - nevjerovatno borbena, večeras izvanredna Borusija Dortmund trijumfovala je na kraju 4:2 (2:0) i tako anulirala gol minusa iz prvog meča (1:2). Njemački sastav će tako prvi put nakon 11 godina nastupiti u polufinalu.

Žestoko je bilo u Njemačkoj od samog starta, a nakon dvije kolosalne prilike pred oba gola, Borusija je povela u 34. minutu. Humels je poslao odličan pad ka Brantu, koji je šutnuo u dalji ugao i bilo je 1:0. Pet minuta kasnije, domaći su udvostručili prednost - Sabicer je proigrao Matsena, a on prošao dvojicu igrača Atletika i na kraju poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu, Atletiko je uspio da se vrati u potpunosti. Prvo je u 49. minutu Ermoso šutnuo, a potom Humels katastrofalno reagovao i bilo je 2:1. U 64. minutu su 'jorgandžije' poravnale -  lopta je dugo kružila u šesnaestecru domaćih, a onda je šutnuo Rafael Korea - od prečke, pravo u gol.

Djelovalo je kako su Madriđani mnogo bliži polufinalu, ali je uslijedio fantastičan odgovor domaćih. Prvo je u 71- minutu pogodio Filkrig, a svega tri minuta kasnije je Marsel Sabicer povećao na 4:2. Bio je to, kako se ispostavilo, i trenutak koji je zapečatio sudbinu izabranika Dijega Simeonea.

Borusija Dortmund - Atletiko Madrid 4:2 / prvi meč: 1:2

Barselona - Pari Sen Žermen 1:4 / prvi meč: 3:2