'Lavice' se sada okreću kvalifikacijama za Olimpijske igre

Rukometašice Crne Gore i matematički su na Evropskom prvenstvu, pri čemu su - dvije runde prije kraja - gotovo izvjesno osigurale i prvo mjesto u grupi. U duelu četvrte kvalifikacione runde, u izvrsnoj atmosferi u Bemax areni, izabranice Bojane Popović još jednom su bile bolje od Srbije, rezultatom 26:25 (14:14)

Crna Gora izvjesno prva u grupi: Srbija poražena nakon velike borbe u krcatoj Bemax areni Foto: ehf

Baš kao i u Zrenjaninu, i večeras smo pratili napet i uzbudljiv meč, a podmlađena selekcija Srbije predstavila se podgoričkoj publici kao izuzetan sastav. No, ipak su naše rukometašice u finišu bile skoncentrisanije, može se reći kako je presudio i kvalitet - tako da nakon četiri kola Crna Gora ima maksimalnih osam bodova.

Treba posebno pomenuti i publiku - bio je ovo prvi meč crnogorskih rukometašica u Podgorici nakon velikog uspjeha na nedavnom Svjetskom prvenstvu i bio je za pamćenje. Jer, Bemax arena je tokom svih 60 minuta 'ključala' i oko 2.500 navijača ovog su puta u pravom smislu riječi bili igrač više.

Našu selekciju predvodila je Tanja Brnović sa sedam golova, dok su Pletikosić i Mugoša pogađale po četiri puta. Na drugoj strani, po pet golova dale su Radosavljević, Janjušević i Jovović.

U uvodnom dijelu susreta gledali smo igru gol za gol, pri čemu nijedna ekipa nije uspjela da stekne prednost veću od jednog pogotka. To se promijenilo u 13. minutu, doduše samo nakratko – nakon gola Dijane Mugoše iz sedmerca bilo je 8:6.

Od tada je naša selekcija konstantno bila u vođstvu sve do 23. minuta, kada je Janjušević poravnala na 11:11. No, onda smo vidjeli četvrti gol Tanje Brnović, pa novi pogodak Mugoše iz sedmerca i bilo je 13:11. Uzvratile su na to gošće sa dva uzastopna pogotka i u završnih 60 sekundi prvog poluvremena ušlo se uz poravnanje.

Nikad bolja atmosfera u Bemax areni: Pogledajte kako je bilo tokom intoniranja himne (VIDEO)
5
Nikad bolja atmosfera u Bemax areni: Pogledajte kako…
03.03.2024 18:15

"Udri Nikolaidis": Ultra Crna Gora podržala književnika nakon događaja u Herceg Novom
10
"Udri Nikolaidis": Ultra Crna Gora podržala književnika…
03.03.2024 18:45

Do kraja smo vidjeli pogotke Brnović za nas, te Radosavljević za Srbiju i tako je pri odlasku na odmor bilo 14:14.

Naše rukometašice uskoro će se opet okupiti, i to zbog kvalifikacija za Olimpijske igre. Turnir u Ulmu počeće 11. aprila, naše suparnice biće igračice Njemačke, Slovenije i Paragvaja, pri čemu će u Pariz otići dvije najbolje plasirane selekcije.

Naš napad loše je ušao u drugo poluvrijeme, što su suparnice iskoristile i – nakon šest minuta igre – pogotkom Bojičić povele 15:17. Ali, tada su odgovorile 'lavice' - prvo smo vidjeli dva gola Marsenić, pa Ivanović i u 40. minutu bilo je 18:18.

Turska razbila Bugarsku i preuzela drugo mjesto u našoj grupi
0
Turska razbila Bugarsku i preuzela drugo mjesto u našoj…
03.03.2024 17:47

Razbranila se tada Armel Atingre, što je bilo dovoljno za erupciju na tribinama Bemax arene i na krilima te podrške, Crna Gora je preokrenula, i to šestim večerašnjim golom Tanje Brnović (22:21).

Ipak, nije uspijevala naša reprezentacija da se odlijepi - gledali smo gotovo rovovsku borbu u kojoj su golmanke oba sastava briljirale, a golom Tanje Ivanović u završnih smo pet minuta ušli uz minimalno vođstvo - 25:24. Potom smo vidjeli gol Matee Pletikosić, i to lob iz sedmerca, i situacija je već djelovala znatno podnošljivije (26:24).

Mogla je naša selekcija do plus tri, ali smo u završnih 30 sekundi ušli uz samo gol prednosti (26:25), pa drame nije falilo do kraja. Marsenić je potom svirano probijanje, Srbija je imala šansu da na kraju poravna ali nije je iskoristila. Naposljetku je došlo do vraćanja vremena - zapravo, sporno je bilo pet sekundi, ali bio je to svakako napad naše selekcije i rezultat se nije mijenjao.