Tokom prvog dana kvalifikacionih turnira za Olimpijske igre nije bilo iznenađenja - pored nas i Njemačke, pobjede su ostvarile i selekcije Švedske, Mađarske, Španije i Holandije.

Japan mučio Švedsku, Španija moćna, Britanke zalutale, Holandija u finišu do ubjedljive pobjede Foto: IHF

Na turniru u Debrecinu, Švedska je praktično već zakoračila ka Parizu, pošto je slavila nad Japanom - 35:28 (17:13). No, Japanke su dosta mučile skandinavsku selekciju, koju je predvodila upravo igračica koju ćemo od sljedeće sezone gledati u dresu Budućnost Bemaxa - Dženi Karlson (sedam golova).

U drugom duelu tog turnira, Mađarska je deklasirala Veliku Britaniju, koja je 'popunila' mjesto nakon istupanja Kameruna - 49:11 (24:6). Faluvegi je postigla sedam golova.

'Lavice' krenule pobjedom: Paragvaj nas je žestoko namučio, Bojana Popović definitivno ima razloga za brigu
0
'Lavice' krenule pobjedom: Paragvaj nas je žestoko namučio…
11.04.2024 21:38

Gotov prvi meč u našoj grupi: Njemačka prejaka za Adžićevu Sloveniju
0
Gotov prvi meč u našoj grupi: Njemačka prejaka za Adžićevu…
11.04.2024 19:14

U prvoj rundi turnira u Torevijehi, Španija je odigrala odlično, a očekivanu pobjedu ostvarila je i Holandija.

Španjolke su lako savladale Češku, rezultatom 31:21 (19:10). Mireja Gonzales je bila najefikasnija u pobjedničkoj ekipi sa sedam golova, a na suprotnoj strani je identičan učinak imala Šarlota Holevova.

Nakon mučenja u prvom poluvremenu i u uvodnom dijelu drugog, Holandija je u završnih dvadesetak minuta slomila otpor Argentine - 34:22 (19:16). Anđela Maleštajn je utakmicu završila sa šest golova.

Turnir 1: Švedska - Japan 35:28, Mađarska - Velika Britanija 49:11.

Turnir 2: Španija - Češka 31:21, Holandija - Argentina 34:22.

Turnir 3: CRNA GORA - Paragvaj 30:25, Njemačka - Slovenija 31:25.