Odbojka

Kup CEV: Sjajno izdanje crnogorskog prvaka, Holanđanima ni set u Budvi

Odbojkaši Budve večeras su, nakon sjajne predstave u prvom duelu šesnaestine finala Kupa CEV, pred svojim navijačima savladali holandski Dinamo Apeldorn, rezultatom 3:0 (25:22, 26:24, 25:21).

Kup CEV: Sjajno izdanje crnogorskog prvaka, Holanđanima ni set u Budvi Foto: UGC

Iako je publika u Mediteranskom sportskom centru ispratila samo tri seta, bila je to jako uzbudljiva partija, u kojoj je domaći sastav bio odličan, što se naročito odnosi na završnice setova. Budvani su pokazali izuzetan karakter, preokrenuvši i u prvom i u trećem periodu igre, te su veoma blizu plasmana u osminu finala.

Holanđani su tokom prvog seta gotovo konstantno bili u vođstvu, koje je u više navrata iznosilo tri poena razlike. No, onda je uslijedio fantastičan finiš domaćih, koji su od zaostatka 15:18 došli do vođstva 24:21, a potom i poveli 1:0 u setovima.

Predvođen Radunovićem, crnogorski je prvak u sljedećem setu ubrzo došao do plus četiri (10:6). Budvani su od tada kontrolisali igru, no u finišu su gosti zaprijetili, ali nedovoljno da stignu do preokreta. Na kraju je bilo 26:24.

U trećem setu pratili smo nešto nalik prvom – igrači Dinama diktirali su tempo, više puta su imali prednost od tri poena, da bi domaći u završnici još jednom preokrenuli.

U pobjedničkom sastavu najzapaženiji je bio Radunović sa 18 poena, dok je Dodić upisao 15.

Revanš meč na programu je za šest dana u Holandiji.