Odbojka

Finale odigrano u ambijentu kakav odavno nijesmo gledali u domaćoj odbojci

Odbojkaši Budve osvojili su šesti naslov pobjednika Kupa Crne Gore. U velikom finalu u Bijelom Polju, Budvani su bili bolji od domaćina, ekipe Jedinstva, rezultatom 0:3 (21:25, 24:26. 22:25). Iako rezultat to možda i ne govori, večeras smo u dvorani "Nikoljac" ispratili izuzetno uzbudljivu i neizvjesnu borbu.

Naslov pobjednika Kupa ostaje na primorju: Budvani rastužili puno gledalište u Bijelom Polju Foto: PA

Večerašnja utakmica u dvorani "Nikoljac" odigrana je u ambijentu kakav odavno nijesmo imali prilike da vidimo na domaćim odbojkaškim terenima - tribine su bile ispunjene do posljednjeg mjesta, na njima je bilo oko 2.500 gledalaca, koji su ispratili veliku borbu. Jer, iako je finale imalo samo tri seta, Jedinstvo je većeras pružilo odlično izdanje.

Obostrano dobru predstavu pratili smo tokom prvog seta. Uz odličan blok, Bjelopoljci su vodili 12:8, ali je potom na suprotnoj strani uslijedila izvrsna epizoda Hadžisalihovića. Budva je tako uspjela da preokrene i da slavi u uvodnom periodu igre, rezultatom 21:25.

Sve gotovo u tri seta: Novljanke odbranile naslov pobjednica Kupa Crne Gore
1
Sve gotovo u tri seta: Novljanke odbranile naslov…
29.03.2024 18:26

Još je zanimljiviji bio drugi set, u kojem su Budvani poveli 8:12, da bi Jedinstvo, uz odličan servis Đurovića, preokrenulo na 16:15. No, uslijedio je odgovor aktuelnih prvaka, koji su uz smeč Radunovića, a potom i jednu grešku domaćih uskoro bili na plus tri - 17:20.

Budva je u finišu imala tri set lopte, ali je bjelopoljski sastav, poenom Rovčanina, prišao na 23:24. Nije ni tajm-aut pomogao Budvanima - domaći su dvojnim blokom stigli do poravnanja (24:24). Tek nakon toga, Budvani su se probudili - prvo je Minić poentirao, a zatim je nakon smeča Radunovića uslijedio blok aut i na semaforu je bilo 0:2.

U uvodnom dijelu trećeg seta, Bjelpoljci su djelovali potpuno dekoncentrisano i Budva je, zahvaljujući asu Hadžisalihovića, veoma rano stekla pet poena prednosti (3:8). Uskoro je uslijedio i as Radunovića za 6:12 i tada je djelovalo kako će se Jedinstvo teško vratiti u meč. No, domaći su vrlo brzo prepolovili zaostatak (9:12), bilo je potom i 12:14, a onda je Ćinćur odgovorio sa dva vezana poena i Budva je bila na plus četiri.

Uslijedila je ponovo izvrsna igra odbojkaša Jedinstva u bloku, kojom su, prvi put od samog početka seta, stigli na poen zaostatka - 17:18. Igralo se potom poen za poen i tako je primorski sastav u finiš ušao uz prednost 21:22. No, kao i u prethodna dva seta, Budva je ponovo bila skoncentrisanija i tako je večerašnja utakmica ipak okončana nakon tri seta.

Za najboljeg igrača finala proglašen je Benjamin Hadžisalihović.

Podsjetimo, bio je ovo šesti uzastopni trofej Budve u Kupu Crne Gore. No, i dalje imaju jedan manje od nekadašnje Budvanske rivijere. Budućnost je do sada tri puta osvajala Kup Crne Gore, a Jedinstvo ostaje na dva naslova.