Slijedi žestoka borba za drugo mjesto

Niz pobjeda okončan u Železniku: Budućnost Voli poražena od FMP-a

Sjajnoj seriji košarkaša Budućnost Volija od 10 uzastopnih pobjeda došao je kraj. U premijernom duelu 24. kola ABA lige, 'plavi' su večeras u Železniku poraženi od FMP-a, rezultatom 84:76 (21:14, 17:24, 26:14, 20:24).

Niz pobjeda okončan u Železniku: Budućnost Voli poražena od FMP-a Foto: ABA

Večerašnji ishod donekle je iznenađujuć, no treba naglasiti kako je domaće bolje služio šut, pri čemu je Ranko Simović ubacio čak sedam trojki.

Inače, Stepanović je postigao 30 poena za domaće, baš koliko i Rajt na drugoj strani.

U prvoj četvrtini gledali smo donekle ujednačenu igru uz mnogo neiskorišćenih napada sve do finiša. A onda su domaći napravili seriju 9:0, zahvaljujući kojoj su stigli do visoke prednosti - 21:12.

Odgovor 'plavih' uslijedio je u drugoj četvrtini. Sedam minuta bilo je Podgoričanima dovoljno za preokret, do kojeg su stigli pogotkom pogotkom Rajta - za nepuna tri minuta na semaforu je od 32:26 bilo 32:33. Prilikom odlaska na odmor bilo je neriješeno (38:38).

Veoma sličan prvom bio je treći kvartal - izabranici Andreja Žakelja nijesu imali odgovor na igru domaćeg tima, koji je u završna dva minuta ušao uz plus osam (58:52). Budućnost Voli ne samo da nije mogla da smanji zaostatak do kraja četvrtine, već je on uskoro bio i dvocifren - trojkom Stepanovića, FMP je poveo 64:52.

Završni kvartal otvoren je trojkom Novaka, no na isti je način uzvratio Rajt, pa je bilo 67:57. Međutim, tada je Simović pogodio novu trojku za domaće, pa je za dva poena precizan bio Votson i četiri minuta prije kraja Budućnost Voli bila je u zaostatku od čak 15 poena (72:57). Nijesu gosti mogli do brzog povratka u meč, FMP je završna tri minuta utakmice dočekao uz plus 10 i tada je bilo jasno kako su 'plavi' pred porazom.

Doduše, Rajt je uskoro sa slobodnih bacanja smanjio na 76:70, ali je već u sljedećem napadu Rebec pogodio trojku i to je bio kraj svake nade za crnogorski sastav.

Budućnost Voli sada čeka ishod nedjeljnog duela u "Morači" između SC Derbija i Partizana. No, ono što je svakako jasno - 'plavima' će biti potrebna pobjeda u sljedećem kolu, kada u "Morači" opet gostuje Partizan. Taj meč, sasvim je izvjesno, odrediće ko će u plej-of ići kao drugi, a ko kao treći.