'Lavice' bez bilo kakvih problema upisale dva boda na startu Svjetskog prvenstva

Kako se i očekivalo: Crna Gora lako slavila protiv Kameruna, pao i rekord

Rukometašice Crne Gore večeras su, kako se to i očekivalo, pobjedom otvorile nastup na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj. ‘Lavice’ su u Helsingborgu bile ubjedljive protiv Kameruna, rezultatom 25:11 (13:2).

Kako se i očekivalo: Crna Gora lako slavila protiv Kameruna, pao i rekord Foto: IHF

Najprije treba istaći kako je danas već oboren jedan rekord. Naša selekcija ni u jednom takmičarskom susretu za jedno poluvrijeme nije primila svega dva gola, kao što je to bilo danas. Dosadašnji rekord bio je star tačno 10 godina, a postavljen je na utakmici Svjetskog prvenstva protiv Demokratske Republike Kongo u Beogradu - 35:9 (19:4).

Crnu Goru su do pobjede predvodile Ivona Pavićević i Dijana Mugoša sa po četiri gola, dok su po jedan manje postigle Grbić i Despotović. Igračica utakmice je naša čuvarka mreže Marta Batinović, koja je tokom 30 minuta na terenu upisala dvocifren broj odbrana.

Prvo poluvrijeme za istoriju, Batinović odbranila 11 od 13

Crna Gora je dominirala u prvom dijelu, a sve je krunisano i pomenutim rekordom. Doduše šuterski je učinak mogao biti bolji, a Marta Batinović odbranila je 11 šuteva. Pritom, Kamerun je prvi gol na utakmici postigao u 25. minutu.

U uvodnih desetak minuta igre vidjeli smo niz promašaja naših igračica, ali i nevjerovatnu seriju tehničkih grešaka suparnica. Zahvaljujući golovima Mugoše, Despotović i Bulatović, ‘lavice’ su nakon polovine prvog dijela, uz još jedan gol Despotović, vodile 4:0, no utisak je kako je ta prednost mogla biti mnogo ubjedljivija. Ipak, treba pomenuti i da su kamerunske rukometašice – za razliku od napada – bile izuzetno požrtvovane u odbrani.

Uskoro smo vidjeli dva gola Grbić i jedan Malović, pa je u 20. minutu bilo 7:0, a do tada je Marta Batinović već upisala šest odbrana. Uskoro je Despotović ponovo pogodila, potom se u strijelce upisala i Pavićević, a Batinović je nastavila sa revijom atraktivnih odbrana i u završnih šest minuta prvog poluvremena današnji su rivali uši uz rezultat 9:0.

Afrička selekcija je odgovorila u 25. minutu, sa dva uzastopna gola Atebe. No, 'lavice' su nakon toga zaigrale angažovanije i na odmor su otišle uz dvocifrenu prednost, a na dvocifren je učinak, što se odbrana tiče, izašla i Marta Batinović.

U nastavku opuštenija igra, ali je prednost i dalje rasla

Drugi dio igre otvoren je pogocima Grbić i Pavićević, a onda su dva gola postigle i suparnice - prvo je pogodila Engadi, pa Baboga.

Ivona Pavićević uskoro je postigla četvrti gol na današnjem susretu, no na suprotnoj strani je do istog učinka stigla Engadi i na sredini drugog poluvremena bilo je 19:7. Potom smo vidjeli prvi gol Bobane Klikovac uz atraktivnu asistenciju Itane Grbić, onda je i Mugoša dala još jedan gol i 'lavice' su bile na plus 14 (21:7), a pogotkom iste igračice uskoro i na plus 15 - 23:8.

Tako je u završnih desetak minuta jedino bilo preostalo da ispratimo uz koju će razliku izabranice Bojane Popović slaviti na otvaranju grupe u Helsingborgu.