Rudar opet na dnu, Petrovac slavio, remi u Tivtu

Pobjede Mornara, Mladosti i Petrovca, uz remi u Tivtu, momenti su koji su obilježili dosadašnji tok 23. kola Meridianbet Prve CFL.

Mornar - hit proljeća: Srušili su Dečić, Tuzani dobili dva crvena kartona, mnogo nervoze na DG areni Foto: UGC

Mladost je slavila nad ekipom Rudara u Pljevljima (1:2), a Petrovac od Jezera u Beranama (0:2). Arsenal i Jedinstvo su podijelili bodove (1:1).

Mornar srušio Dečić: Barani su hit proljeća, Škrijelj briljirao na DG areni

Fudbaleri Mornara nastavljaju sa izvanrednim rezultatima tokom proljeća. Barani su danas na DG areni bili bolji od Dečića, rezultatom 0:1 (0:0), pa su sada na svega pet bodova iza Tuzana. Pritom, igrači Dečića dobili su u drugom dijelu utakmice dva crvena kartona.

Meč u Podgorici riješen je u drugom poluvremenu, a nije pretjerano reći kako je lidera na tabeli srušio Demir Škrijelj, koji je briljirao i danas.

U prvom poluvremenu pratili smo borbenu igru, uz niz oštrih startova, ali uz samo jednu veliku šansu – u 30. minutu, Škrijelj se sjajno izborio za loptu, potom upustio u dribling, pa centrirao, ali Ondong sa nekoliko metara nije bio precizan.

U 53. minutu ispratili smo neobičan detalj. 'Rezervista' Dečića Gavrić je, nakon svega osam minuta na terenu, dobio crveni karton - i to zbog prigovora. U 63. i 66. minutu Barani su imali dvije prilike, ali Vukotić i Vušurović nijesu bili precizni.

Do sasvim zasluženog vođstva, Mornar je došao u 76. minutu - veći dio posla odradio je Škrijelj, koji je opet 'poklonio' publici atraktivan dribling, pa poslao loptu do Dalibora Nikolića, koji je iz prvog kontakta po ulazu u igru pogodio suparničku mrežu.

U 85. minutu je Draško Božović dobio crveni karton. Potpuno bespotrebno je iskusni prvotimac Dečića srušio Đurišića i opravdano je isključen. Tada je umalo došlo i do sukoba na tribinama, na terenu je bilo i gužve, ali je veći incident spriječen. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Rudar opet na dnu: Revija crvenih kartona pod Golubinjom

Fudbaleri Rudara danas su pod Golubinjom poraženi od Mladosti, rezultatom 1:2 (0:2). Time je tim iz Donje Gorice predao ekipi sa sjevera posljednje mjesto na tabeli, a meč u Pljevljima obilježila su čak tri crvena kartona.

Podgoričani su poveli u 12. minutu golom Maraša, da bi Pljevljaci kroz osam minuta ostali sa igračem manje, pošto je isključen golman Vuksanović. Brojčanu nadmoć gostujući je sastav iskoristio u 38. minutu, kada je Neto udvostručio njihovu prednost.

U drugom poluvremenu, Rudar je ostao sa devetoricom - u 62. minutu Muratović je morao u svlačionicu nakon drugog žutog kartona. No, Pljevljaci su uprkos tome bili izuzetno opasni na suparničkoj polovini, smjenjivale su se njihove šanse, a u 79. minutu smanjili su na 1:2 pogotkom Golubovića.

Potom je u 85. minutu viđen još jedan crveni karton - ovog puta je, nakon izuzetno oštrog stara, isključen prvotimac Mladosti Pejović. Od tada smo gledali još žešću ofanzivu Rudara, bilo je i do kraja mnogo nervoze, ali ne i golova.

Remi u Tivtu

Kada igraju Arsenal i Jedinstvo, mečevi su uvijek neizvjesni, a tako je bilo i danas. Duel u Gradskom parku završen je rezultatom 1:1 (1:1).

Gosti su poveli u 10. minutu, prekrasnim pogotkom Harisa Bande. Od tada smo pratili ofanzivniji Arsenal, koji je u 40. minutu stigao do poravnanja, a strijelac je bio Ćetko Manojlović iz penala.

Drugi dio donio je nešto sporiji tempo, a naročito treba izdvojiti ‘makazice’ Mugoše pred golom gostiju u 65. minutu, ali ostalo je 1:1.

Petrovcu tri boda u Beranama

Igrači Jezera nijesu danas mogli do drugog uzastopnog trijumfa - oni su u Beranama poraženi od Petrovca - 0:2 (0:0).

Može se reći kako smo u Beranama pratili predstavu ispod prosjeka, u kojoj su domaći bili nešto bolji u prvom dijelu, a Petrovac ofanzivniji u nastavku.

Gosti su poveli u 65. minutu, i to evrogolom Slobodana Babića. Ako su se igrači Jezera nešto i očekivali, njihove je nade raspršio 'rezervista' Perović, pogotkom u drugom minutu sudijske nadoknade.

Rudar - Mladost 1:2 (0:2)

(0:1 - Maraš 12', 0:2 - Neto 38', 1:2 - Golubović 79')

Jezero - Petrovac 0:2 (0:0)

(0:1 - Babić 65', 0:2 - Perović 90+2')

Arsenal - Jedinstvo 1:1 (1:1)

(0:1 - Bansa 10', 1:1 - Manojlović 40' (11m))

Dečić - Mornar 0:1 (0:0)

(0:1 - Nikolić 76')