Gotov je i posljednji duel 30. kola domaćeg šampionata

Fudbaleri Sutjeske nijesu uspjeli da priđu vodećem tandemu na dva boda zaostatka. U završnom duelu 30. kola Meridianbet Prve CFL, Nikšićani su u Tivtu poraženi od Arsenala, rezultatom 1:0 (0:0).

Sutjeska ostaje daleko od borbe za naslov: Nikšićani poraženi u Tivtu, Araja riješio pitanje pobjednika Foto: Arhiva

Tivćani su do tri boda i gotovo izvjesnog izbjegavanja baraža stigli zahvaljujući pogotku Argentinca Araje u 59. minutu.

Izabranici Miljana Radovića ofanzivno su ušli u meč, a u petom minutu mogli su do vođstva. Ipak, Vuk Striković je tada iz jako povoljne pozicije šutnuo tik pored gola. Slično je bilo i u ostatku poluvremena – Sutjeska je više napadala, ali se rezultat nije mijenjao.

Navijači Sutjeske divljali u Tivtu: Gađali ljude flašama, čak i biciklom, ima povrijeđenih
1
Navijači Sutjeske divljali u Tivtu: Gađali ljude flašama…
14.04.2024 15:41

Trka za titulu opet je jako neizvjesna: Poraz Dečića, Budućnost slavila, Sutjeska bi im sjutra mogla prići na dva boda zaostatka
0
Trka za titulu opet je jako neizvjesna: Poraz Dečića…
13.04.2024 21:00

U nastavku većih uzbuđenja nije bilo sve do 59. minuta, kada su Tivćani poveli. Prvo je Tučević šutnuo, a Giljen odbranio, no na odbitak je natrčao Araja i poslao loptu u mrežu. Kroz desetak minuta, gosti su mogli do poravnanja, ali je Vuković glavom poslao loptu iznad prečke.

Vuković je u 70. minutu, nakon što je u duelu nagazio Šahmana, dobio crveni karton i Sutjeska je finiš susreta odigrala sa desetoricom.

Mogao je Araja u 76. minutu do drugog gola, ali je Giljen sjajno intervenisao u situaciji jedan na jedan. Golman Sutjeske je na početku nadoknade još jednom odlično odbranio, ovog puta šut Maraša. Na drugoj strani uzbuđenja nije bilo, tako da Sutjeska danas nije mogla ni do boda.

Petrovac – Dečić 2:1 (1:0)

(1:0 – Drešaj (autogol) 12’, 2:0 - Malešević 60', 2:1 - Asović 78')

Budućnost – Rudar 3:1 (0:1)

(0:1 – Bulatović 2’, 1:1 - Bojović 45+3', 2:1 - Almeida 58', 3:1 - Popović (autogol) 80')

Jedinstvo – Jezero 2:0 (1:0)

(1:0 – Dulović 43’, 2:0 – Dacić 90+3’)

Mornar – Mladost Donja Gorica 5:1 (2:1)

(0:1 - Maraš 27', 1:1 - Vukotić 32', 2:1 - Vušurović 35', 3:1 - Ondong 47', 4:1 - Vukotić 60', 5:1 - Škrijelj 64')

Arsenal – Sutjeska 1:0 (0:0)

(1:0 - Araja 59')