Odbojka

Sve gotovo u tri seta: Novljanke odbranile naslov pobjednica Kupa Crne Gore

Odbojkašice Herceg Novog odbranile su naslov pobjednika Kupa Crne Gore. U velikom finalu u Bijelom Polju, one su trijumfovale nad Lukom Bar, rezultatom 3:0 (25:21, 25:14, 25:19).

Sve gotovo u tri seta: Novljanke odbranile naslov pobjednica Kupa Crne Gore Foto: OSCG

Luka Bar se dobro držala u prvom setu, ali su Novljanke u finišu bile bolje i napravile prvi korak ka naslovu.

Drugi set je već bio znatno drugačiji - vlasnice trofeja su od samog starta stekle osjetnu prednost, koju nijesu ispuštale do kraja, kada je bilo 25:14.

Sastav iz Herceg Novog nije suparnicama dopustio ni set, tako da je sve bilo gotovo za manje od sat i po igre.

Kapitenka Herceg Novog Ralitsa Vasileva sa 16 poena  iDijana Vuković sa tri manje predvodili su osvajača Kupa do pobjede. Dvocifrena je bila i Oksana Jakušina sa 10 poena. Kod Luke Bar 10 poena Kristine Božović, sedam je osvojila kapitenka Dušanka Petrović, šest srednja blokerka Aieska Visente Fereira.

Baranke će tako još čekati na trofej, koji su posljednji, sedmi put osvajale 2017. godine.

Sa druge strane, Herceg Novi osvojio je drugi naslov pobjednika Kupa u klupskoj istoriji. Pritom, Novljanke su na dobrom putu da i ove sezone osvoje 'duplu krunu', pošto su regularni dio sezone završile bez poraza i bez izgubljenog seta.