Rukomet

Crnogorske rukometašice u Ulmu igraju meč odluke

Da li će rukometašice Crne Gore ove godine četvrti put nastupati na Olimpijskim igrama saznaćemo danas.

Sve staje u današnjih 60 minuta: Proradi li napad i zaustavimo li Gros i Mavsar - idemo u Pariz Foto: IHF

Nakon izvrsnog Svjetskog prvenstva, a potom polovičnog učinka u dosadašnjem toku kvalifikacionog turnira u Ulmu, sva će borba 'lavica' stati u današnjih 60 minuta utakmice protiv Slovenije.

Istina je da izabranice Bojane Popović nijesu oduševile na utakmicama protiv Paragvaja (30:25) i Njemačke (24:28), ali treba imati u vidu kako odavno nijesmo na nekom takmičenju nastupali ovako oslabljeni - u dresu nacionalnog tima nema Jauković, Batinović, Godeč, Raičević...

No, ovog dana sve je to prilično irelevantno - samo se pobjeda računa, i to protiv veoma neugodnog suparnika kakav je Slovenija.

Igrom slučaja, situacija je takva da naš strateg Dragan Adžić sa klupe predvodi Slovenke, koje igraju možda i najbolji rukomet od nezavisnosti te države. No, jedno im dostignuće fali - a to je upravo plasman na OI, gdje do sada niti jednom nijesu igrale.

Ovako su do sada 'lavice' igrale protiv Slovenije: Stalno smo ih dobijali, ali su nas posljednji put deklasirale
0
Ovako su do sada 'lavice' igrale protiv Slovenije: Stalno…
13.04.2024 18:45

Otud, ne treba posebno dočaravati sa kakvim motivom ulaze Slovenke u današnji meč, a naročito nije potrebno podsjećati kakvu ekipu imaju i koliko su opasne Ana Gros i Tamara Mavsar. Nema sumnje da je naš stručni štab mnogo vremena posvetio razrađivanju strategije na koji način da zaustavim upravo njih dvije.

No, ono što je sigurno jeste da 'lavice' u ovom sastavu nijesu ništa slabije na papiru od suparnika.

Imamo i odličnu igru u odbrani, juče smo vidjeli i sjajno izdanje Armel Atingre na golu. Čekamo da proradi napad. I vjerujemo da će se to dogoditi baš danas, kada je najpotrebnije.

Utakmica Crna Gora - Slovenija počeće u 16:00 časova.