• Sport /
  • Fudbal /
  • Trka za titulu opet je jako neizvjesna: Poraz Dečića, Budućnost slavila, Sutjeska bi im sjutra mogla prići na dva boda zaostatka

Katastrofa Mladosti u Baru, Jedinstvo konačno trijumfovalo

Nakon uvodnih mečeva 30. kola Meridianbet Prve CFL, trka za naslov prvaka opet je postala jako uzbudljiva. Dečić i Budućnost opet su bodovno izjednačeni na vrhu, a slavi li sjutra u Tivtu, Sutjeska će im se primaći na svega dva boda zaostatka.

Trka za titulu opet je jako neizvjesna: Poraz Dečića, Budućnost slavila, Sutjeska bi im sjutra mogla prići na dva boda zaostatka Foto: FSCG

Dečić je poražen na gostovanju Petrovcu (2:1), dok je Budućnost pod Goricom bila bolja od Rudara (3:1). U okršaju ekipa sa sjevera, Jedinstvo je bilo bolje od Jezera (2:0). Goleadu je ispratila publika na Topolici, na utakmici Mornar - Mladost Donja Gorica (5:1).

Petrovac srušio Dečić, trka za titulu opet postaje neizvjesna

Petrovac je na stadionu "Mitar Mićo Goliš" trijumfovao nad Dečićem rezultatom 2:1 (1:0) i tako je trka za naslov prvaka opet postala jako uzbudljiva.

Petrovčani su poveli u 12. minutu na nesvakidašnji način – Drešaj je sa ivice šesnaesterca glavom poslao loptu u sopstvenu mrežu, želeći da je vrati golmanu Nikiću. Od tada su Tuzani bili opasniji, u nekoliko navrata su mogli da izjednače, ali se do kraja prvog dijela rezultat nije mijenjao.

Dečić je ponovo kapitulirao u 60. minutu - Malešević je tada primorao Nikića da drugi put vadi loptu iz mreže i Tuzani su bili u preteškoj situaciji. No, u 78. minutu, Dečić se vratio u meč - Drešaj je centrirao, a loptu je skrenuo ka golu Anel Asović i bilo je 2:1. Tuzani su pritiskali žestoko do kraja, u finišu su, poslije isključenja Draška Božovića ostali sa desetoricom, te nijesu mogli do remija.

Budućnost preokrenula i potpuno se vratila u trku za titulu

Fudbaleri Budućnosti su nakon preokreta u Podgorici bili bolji od Rudara, rezultatom 3:1 (1:1).

Tek što je meč pod Goricom počeo, Rudar je šokirao oko 1.000 gledalaca – Bulatović je sjajnim pogotkom sa dvadesetak metara iskosa doveo Pljevljake u vođstvo. ‘Plavi’ su od tada uglavnom napadali, a to im se isplatilo u finišu poluvremena, kada je Grbić izvrsno asistirao, a Ivan Bojović efektno šutnuo sa petnaestak metara, pri čemu se lopta od stative odbila u gol.

Potpuni preokret uslijedio je u 58. minutu. Despotović je pslao loptu do Brnovića, ovaj do Almeide koji je sa desetak metara prelijepo uzdigao loptu, koja je prvo pogodila stativu, a onda i mrežu. Da će tri boda ostati pod Goricom, postalo je sasvim jasno u 80. minutu, kada je Popović pogodio sopstvenu mrežu i postavio konačan rezultat.

Mornar deklasirao Mladost na Topolici

Fudbaleri Mornara večeras su pružili još jedno sjajno izdanje - nakon preokreta su bili ubjedljivi na Topolici protiv Mladosti iz Donje Gorice, rezultatom 5:1 (2:1).

Prva je do vođstva stigla Mladost, i to u 27. minutu. Jovanović je poslao loptu u peterac, ona je tamo prošla kroz ‘šumu’ domaćih defanzivaca i stigla do Maraša koji je sa gol linije poslao u mrežu. No, Barani su do odmora preokrenuli – u 32. minutu je Balša Vukotić pogodio nakon odbitka, a u 35. Milan Vušurović poslije kornera.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Škrijelj je sjajno poslao loptu ka Ondongu, koji se dao u kraći prodor, oslobodio se čuvara, a zatim efektnim šutem povećao na 3:1. Da Mladost nema više čemu da se nada, postalo je jasno u 60. minutu – na kraju lijepe akcije domaćih, Vušurović je asistirao, a Balša Vukotić pogodio drugi put. Nijesu se igrači Mornara na tome zaustavili – u 64. minutu su postigli peti pogodak, Škrijelj je ponovo asistirao, a u strijelce se upisao Kujundžić.

Bjelopoljcima derbi sjevera

Ekipa Jedinstva slavila je pred svojim navijačima protiv Jezera 2:0 (1:0), te se tako u potpunosti udaljila od posljednje pozicije na tabeli.

Dugo je djelovalo kako će prvi dio igre u Bijelom Polju biti završen bez pobjednika. No, u 43. minutu, nakon kornera, Momčilo Dulović glavom je poslao loptu u Kastratovićevu mrežu i bilo je 1:0.

Do kraja utakmice vidjeli smo još jedan pogodak, opet u završnici – u trećem minutu sudijske nadoknade, pobjedu Bjelopoljaca potvrdio je Sead Dacić.

Rezultati:

Petrovac – Dečić 2:1 (1:0)

(1:0 – Drešaj (autogol) 12’, 2:0 - Malešević 60', 2:1 - Asović 78')

Budućnost – Rudar 3:1 (0:1)

(0:1 – Bulatović 2’, 1:1 - Bojović 45+3', 2:1 - Almeida 58', 3:1 - Popović (autogol) 80')

Jedinstvo – Jezero 2:0 (1:0)

(1:0 – Dulović 43’, 2:0 – Dacić 90+3’)

Mornar – Mladost Donja Gorica 5:1 (2:1)

(0:1 - Maraš 27', 1:1 - Vukotić 32', 2:1 - Vušurović 35', 3:1 - Ondong 47', 4:1 - Vukotić 60', 5:1 - Škrijelj 64')