Na pitanje da li će taj čin prepoznati Evropa, Kacin je kazao:
“Ne radi se o tome da li će Evropa prepoznati taj potez, nego kako će to prepoznati građani Crne Gore, ja se nadam da će građani i opozicija sa druge strane, koja je to tražila, iskoristiti mehanizam koji stoji na raspolaganju, da se afera raščisti i da se iz toga stvori odgovorno partnerstvo za ubrazani put ka EU i ka NATO”.
Kacin napominje da, osim parlamentarne istrage, Crna Gora ima još dosta posla na putu ka EU:
“Crna Gora još nije otvorila poglavlje 23 i 24, jer u ovom trenutku nema dovoljnih pomaka u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije. To je na neki način poseban izazov, jer Srbija će sve je izvjesnije dobiti datum za početak pregovora. Vrlo brzo napreduju, tako da mislim da je krajnje vrijeme da se Crna Gora pogleda u ogledalo i da shvati da može Srbija da je čak prestigne, ako ne bude posebne volje i entuzijazma”.
Komentarišući činjenicu da prijedlog opozicije-lex specijalis na jučerašnjem plenumu nije dobio zeleno svijetlo Kacin je kazao:
“Za svaku odluku potrebna je većina, koje ovdje nije bilo, rezultati su legitimni i treba ih priznati. Samo jedan dio opozicije je istrajao, gubio vrijeme i radio u korsit svoje štete. Mislim da ta konačna odluka tačka na i, koja će svakako fokusirati opoziciju da se bavi budućnošću, a ne prošlošću.
Podsjećamo, poslanici su sinoć usvojli Odluku o otvaranju parlamentarne istrage zbog afere "Snimak"i formiranju Anketnog odbora, koji će se baviti tim slučajem.
Lex specialis, koji je predložila opozicija, a kojim se traži poništavanje predsjedničkih izbora i raspisivanje novih do kraja avgusta, nije dobio podršku Skupštine- za je glasalo 37 poslanika, protiv 35, a uzdržanih je bilo šest.
foto: index.hr