Ministar Radunović poručuje:
“Ipak je svima pouka i alarm sistemu da orbatimo pažnju o čemu se radi i moramo da vidimo da li ona stvarno realna ili se samo ipak radi o percepciji. Za šest mjeseci ove godine samo je jedna pritužba bila upućena Ministarstvu za postojanje korupcije u zdravstvu.”
Slušaoci se žale i da čekaju dugo na operacije te da je to smišljeno bi li ljekari izvukli novac od pacijenata. Radunović je izričit da će svi koji se time bave biti sankcionisani. Vjeruje da takvih primjera nema mnogo u crnogorskom zdravstvu:
“Tu definitivno pacijent treba da se obrati ombudsmanu ili menadžmentu ustanove, ako neko odlaže operaciju da bi dobio novac onda je to organizovana priča koja je mimo svih etičlkih kodeksa.”
Radunović ipak podsjeća da je veliki pritisak na Klinički centar jer je to zapravo bolnica za cijelu Podgoricu, Kolašin i Danilovgrad.
Ministru Radunoviću žalili su se i turistički radnici i to iz Budve. Radnik na recepciji jednog hotela kaže da Hitna pomoć u metropoli turizma neće da izađe na teren, ukoliko se radi o nekoj povredi, uz obrazloženje da imaju samo jedno vozilo te da izlaze na teren samo kad je nekom život ugrožen:
“Takav primjer je za osudu, i žalosno je ako se to dešava da možda život ili pomoć nekome treba da zavisi od onoga ko “dokopa” slušalicu. Taj treba da bude sankcionisan od strane Menadžmenta za hitnu medicinsku pomoć.”
Ministar ističe međutim da je u susret turističkoj sezoni Zavod za hitnu medicinsku pomoć povećao i broj radnika, te da su otvorili i turističke ambulante te da takvih situacija ne bi smjelo da bude.