Ministar za ljudska i manjinska prava Suad Numanović kaže za Antenu M da je Parada prošla u atmosferi koja ne priliči crnogorskom društvu:
«Jer poštovanje ljudskih prava i poštovanje različitosti je nešto sa čime se Crna Gora ponosi i prosto to je jedan kapital multinacionalnosti, poštovanja različitosti, poštovanja manjina i u ovom slučaju LGBT prava. Nažalost bilo je incidentnih slučajeva ali na sreću nijesmo imali posebnih povreda učesnika. Sa druge strane svako onaj ko je prekršio zakon, a tu je policija i ostali nadležni organi da to procijene, treba da bude sankcionisan», kaže Numanović.
Numanović se nada da takvih scena više neće biti:
«Što se tiče same Parade ponosa ona je pokazatelj da je Crna Gora napravila jedan veliki iskorak u smislu demokratizacije svog društva. I prosto mi zaista želimo ne deklarativno već susštinski da poštujemo svakog građanina Crne Gore bez obzira na bilo kakvu njegovu ličnu osobenost», objašnjava.
Sociolog Srdjan Vukadinović kazao je za Antenu M da je juče Crna Gora položila ispit ali ne i njeno društvo:
«To pokazuje da i pored svih priča da je Crna Gora jedno tolerantno društvo pri čemu se onda govori samo o nacionanim manjinama ne i o drugim manjinama, zapravo ova Parada ponosa pokazuje da crnogorsko društvo nije tolerantno, i da usvajanje nekih pisanih pravila koje nameće neko izvana je nešto što ne pokazuje jednu organsku potrebu da to društvo uvažava različitosti kao nešto što je kulutuloška vrednota. Tim prije crnogorsko društvo je palo na ispitu ako se ima u vidu činjenica da je Parada održana u Budvi, u jednoj sredini koja je mnogo manje konzervativna nego druge sredine u Crnoj Gori. Onda to tek daje jednu lošu sliku o ostalim sredinama», navodi Vukadinović.
Nasilje i govor mržnje prema učesnicima prve Parade ponosa u Crnoj Gori osudila je i Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Podgorici i pozvala Vladu da preduzme odgovarajuće mjere protiv odgovornih osoba za takva djela.