Pobjeda košarkaša protiv Mađarske u Šombatelju

SenioriCGMadjarska
M
uška košarkaška reprezentacija ostvarila je pobjedu na startu turnira u Šombatelju - izabranici Luke Pavićevića savladali su domaćina Mađarsku 76:72 (20:15, 19:27, 24:16, 13:14). Bila je to prva provjera za našu reprezentaciju u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u Sloveniji, nakon dvije sedmice priprema na Zlatiboru. Crna Gora će drugi meč na turniru u Šombatelju odigrati u subotu (19 sati) protiv selekcije Austrije.

''Crveni'' su dobro otvorili meč i u 3. minutu vodili su 6:2, nakon poena Bojana Dubljevića, a u 7. minutu vodili su 15:8. Nakon poena Marka Popovića, naša reprezentacija je u 9. minutu imala dvocifrenu prednost (20:10), ali je Mađarska do kraja prve četvrtine zaostatak smanjila na pet poena - 20:15.

Domaćin je bolje otvorio drugu četvrtinu, pa je u 12. minutu preokrenuo rezultat i poveo 23:22, nakon trojke Davida Vojvode u 12. minutu. Mađarska je vodila i 26:22, ali je Nikola Ivanović pogodio trojku i smanjio zaostatak na samo poen (26:25) u 13. minutu. Domaćin je u 15. minutu vodio 32:25, a Tajris Rajs i Vladimir Dašić su pogodili i zaostatak smanjili na dva poena (32:30) u 16. minutu. Mađarska je u 17. minutu imala prednost od sedam poena (37:30), a na poluvremenu je vodila 42:39.

Nakon što su Suad Šehović i Tajris Rajs pogodili trojke, ''crveni'' su 22. minutu došli do pet poena prednosti (49:44), a u 26. minutu bilo je ''plus 6'' (58:52) nakon poena Filipa Barovića. U posljednjih deset minuta, Crna Gora je ušla sa pet poena prednosti - 63:58.

Filip Barović je u 32. minutu pogodio za sedam poena prednosti (67:60), ali je domaćin u 36. minutu zaostatak smanjio na dva poena - 69:67. Naša reprezentacije je pitanje pobjednika riješila nakon trojke Nikole Ivanovića u 39. minutu za osam poena prednosti - 76:68.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Suad Šehović sa 20 poena, a imao je i pet skokova, a dvocifren učinak imao je i Vladimir Dašić koji je meč završio sa učinkom od 12 poena, uz šest uhvaćenih lopti. Aleksa Popović i Filip Barović postigli su po osam, a američki plejmejker Tajris Rajs koji je debitovao u dresu crnogorske reprezentacije, upisao je sedam poena. U poraženom timu koji sa klupe predvodi crnogorski stručnjak Stojan Ivković najbolji je bio David Vojvoda sa 14 poena, a imao je i šest skokova.

''Crveni'' će u subotu (18 sati) protiv Austrije odigrati drugi meč na turniru u Šombatelju. (KSCG.ME)