Zbog toga je, kako piše “Pobjeda” više puta bio pod policijskom prismotrom, i zbog čega je, između ostalog, 2006. godine smijenjen sa dužnosti šefa obezbjeđenja ZIKS-a na koje je postavljen dvije godine ranije.
Pobjeda objavljuje djelove tekstova listova “Dan” i “Vijesti” o Brajuškoviću iz 2004, 2005 i 2006. godine. Tako su “Vijesti” su 22. jula 2005. godine objavile tekst u kojem navode da je Brajušković uhapšen zbog sumnje da je počinio krivično djelo protivpravno lišenje slobode.
U tekstu se navodi kako je on natjerao Radoslava Pelevića, brata zatvorenika Miroslava Mira Pelevića, koji je pobjegao iz spuškog zatvora, da sa grupom sprovodnika iz ZIKS-a idu u potragu za njim. Prema informacijama Vijesti, Radoslav Pelević je prijavio Brajuškovića tvrdeći da su ga on i još četiri sprovodnika oteli i odveli u Budvu kako bi ih odveo do odbjeglog brata. Radoslav navodi da su ga u policijskoj „marici“ tukli.
Šef sprovodničke službe koja je tragala za odbjeglim Pelevićem Brajušković pred istražnim sudijom negirao je da je njegovog brata Radoslava Pelevića natjerao da sa grupom sprovodnika ZIKS-a ode u potragu za Miroslavom.
Brajušković je uhapšen, ali je nakon saslušanja pušten na slobodu. Tada je Vijestima kazao da su posljednja bjekstva naručena da bi se destabilizovala uprava ZIKS-a i pokazalo kako se „lako“ bježi iz Spuža.
Istog dana podgorički Dan objavio je tekst pod naslovom „Brajuškovića prijavio brat odbjeglog zatvorenika“.
- Jedan od šefova obezbjeđenja ZIKS-a, Brajuško Brajušković, priveden je, uz krivičnu prijavu zbog sumnje da je zloupotrijebio službeni položaj i nanio teške tjelesne povrede Radosavu Peleviću, bratu odbjeglog osuđenika Miroslava Pelevića – navodi Dan.
Prema njihovom pisanju, u krivičnoj prijavi Pelević je naveo da je Brajušković, sa još pet sprovodnika ZIKS-a neovlašćeno pretresao stan Pelevića, a kasnije ga i prebio.
Dan je, 24. novembra 2005. godine objavio tekst o prebijanju zatvorenika Sretena Čalovića u Višem sudu u Podgorici.
Za prebijanje Čalovića osumnjičen je Brajušković i još dva sprovodnika.
Porodica Sretena Čalovića tada je ispričala:
- Prišao je Brajuško Brajušković i tražio od policajca, koji radi kao obezbjeđenje u sudu, da mu doda pendrek. Kada je to vidjela, Čalovićeva supruga je pokušala da uđe u prostoriju ali je Brajušković, odgurnuo. Nas su izbacili iz zgrade, a njega su nastavili da tuku – tvrdi porodica Sretena Čalovića.
Dan je 24. maja 2005. godine objavio tekst da je Brajušković saslušan zbog sumnje da je učestvovao u prebijanju glavnog i odgovornog urednika Dana Duška Jovanovića.
Brajušković se i 14. maja našao na stanicama Aktuelnosti u dnevniku Dan.
Osnovni tužilac u Podgorici Veselin Vučković pokrenuo je istragu protiv Brajuška Brajuškovića i drugih, zbog sumnje da je 2000. godine učestvovao u prebijanju urednika „Dana“ Duška Jovanovića – pisao je Dan.
- Brajušković je ispitivan u svojstvu građanina i odmah nakon Jovanovićevog ubistva. Duško Jovanović je MUP-u Crne Gore saopštio imena ljudi za koje je sumnjao da su učestvovali u njegovom prebijanju neposredno poslije toga – pisao je Dan.
Isti list, 29. avgusta 2004. godine piše da je Brajušković sprovodio Damira Mandića, iako je saslušavan zbog prebijanja Duška Jovanovića.
- Jedan od šefova obezbjeđenja u ZIKS-a Brajuško Brajušković, koji je nedavno u policiju pozivan na razgovor u okviru istrage ubistva Duška Jovanovića, učestvovao je u sprovođenju okrivljenog Damira Mandića prilikom njegovog posljednjeg saslušanja u Viši sud. Ne bi tu bilo ništa čudno da se protiv Brajuškovića ne vode tri postupka pred Osnovnim i Višim sudom u Podgorici. Jedan od predmeta je vezan za prebijanje Duška Jovanovića, tadašnjeg poslanika SNP-a, koje se desilo 2000. godine – objavio je tada Dan.
Dan je tada pisao da je neshvatljivo da Brajušković koji se tereti za učestvovanje u prebijanju Duška Jovanovića obezbjeđuje Mandića koji je osumnjičen za učešće u atentatu.