Procijenjena vrijednost zemljišta po kvadratnom metru je 85.64 eura.
Vlada Crne Gore je na sjednici održanoj 1. avgusta 2013. godine prihvatila prijedlog lokalne uprave o prodaji navedenog zemljišta.
Predstavnici opozicije su smatrali da nije potrebno prodavati zemljište i da im nije jasno kako će se i na koji način sredstva koja se dobiju od eventualne opreme upotrijebiti.
Gotovo svi opozicioni odbornici su mišljenja da se zemlja koja se prodaje neće koristiti kao zelena površina i za sportsko rekreativne sadržaje već da će se planskom dokumentacijom prenamijeniti u druge svrhe.
Vido Drašković, odbornil Liberalne partije je kazao da su oni koji pokušaju da spriječe prodaju pomenutog zemljišta kočničari razvoja kotorske opštine jer se mora ulagati, a jedina sredstva danas se mogu obezbijediti od prodaje. Drašković je kazao da će se, u slučaju prodaje parcela u ovoj godini uraditi rebalans budžeta i napraviti plan prioriteta upotrebe sredstava.
Skupštini se obratio i predsjednik SO Kotor Nikola Bukilica koji je tražio da se regulišu odnosi opštine Kotor i budućeg kupca u slučaju promjene prostornog uređenja, odnosno prenamjene kupljenog zemljišta. To bi značilo da kupac i nakon donošenja odluke o prodaji prodavcu i kupcu da mogućnost da novim planskim dokumentom vrši promjenu namjene građevinskog zemljišta u skladu sa interesima i vlasnika i Opštine.
Željko Aprcović, predsjednik Kluba odbornika DPS-a je izrazio neslaganje sa opozicionim konstatacijama i prijedlogom Bukilice, ističući da se zemlja i do sada prodavala ali isključivo namjenski. On je kazao da zemljište mora da ostane zelena površina i za sportsko rekreativne sadržaje.
Aprcović je pomenuo primjer prodaje zemljišta u Industrijskoj zoni gdje su se izgradili veliki prodajno trgovački objekti u kojima danas radi veliki broj Kotorana.
On se založio za jasno definisan ugovorni odnos između opštine i mogućeg kupca u kome će biti sadržani svi elemnti koji štite opštinu Kotor.
Obraćajući se u završnoj riječi odbornicima, gradonačelnica Kotora Marija Ćatović je kazala da nije tačno da nije urađen plan raspolaganja sredstvima od moguće buduće prodaje zemljišta i da je to jasno definisano.
Cijena od skoro 86 eura je početna cijena i ona može da bude veća ukoliko se na nadmetanju pokaže interes od strane kupaca.
Ćatovićeva se nije složila ni sa prijedlogom Bukilice da se za kupljenu zemlju nakon moguće prodaje u slučaju prenamjene planskih dokumenata plaća razlika u cijeni.
Osvrćući se na primjedbe koje iznosi opozicija, Ćatovićeva je kazala da su one isključivo političke prirode i da ih ne želi komentarisati, ali je naglasila da je u Grblju urađeno više nego ikada do sada i da uvažava mišljenje odbornika iz Grblja da treba sve uraditi da se ovo područje priključi na Regionalni vodovod i tako trajno riješi pitanje snadbijevanja slatkom vodom.
Za prodaju zemljišta u Krimovicama glasalo je 16 odbornika, 8 je bilo protiv a 2 uzdržana, čime je Prijedlog odluke o prodaji zemljišta dobio potrebnu većinu.
(foto i tekst: Skala Radio)