On ipak nije saslušavan već je inspektorima predao fasciklu sa pisanom izjavom o tome šta je radio tog dana u kampu. U zgradi MUP-a zadržao se svega desetak minuta i žurno izašao, ne želeći da komentariše najnoviju aferu čiji je glavni akter.
Prema nezvaničnim informacijama, Veljović je navodno tog dana na Zlatici okupio policijske službenike rodom iz Mojkovca, odakle je i on, kako bi im dao instrukcije šta da rade u susret predstojećim lokalnim izborima u Mojkovcu.
On je to negirao tvrdeći kako je, uz znanje ministra unutrašnjih poslova Raška Konjevića, u kampu SAJ-a organizovao predavanje na temu NATO integracija. Ispostavilo se da Konjević o tome nije bio informisan, zbog čega je zatražio hitnu istragu i zahtijevao od direktora Uprave policije Slavka Stojanovića detaljno obrazloženje o skupu na Zlatici. Od Veljovićevog šefa, predsjednika Crne Gore Filipa Vujanovića, ministar je tražio da ga informiše da li je on bio upoznat sa Veljovićevim aktivnostima od subote.
Po njegovom nalogu Unutrašnja kontrola je prethodnih dana skupljala podatke o tome ko je sve prisustvovao sastanku na Zlatici i nakon što je većina učesnika identifikovana upućeni su im pozivi za saslušanje.
Osim Veljovića, jutros su izjave dali neki od šefova kampa na Zlatici, ali i nekoliko uečsnika skupa, među kojima je bio i šef policije u Beranama Veselin Krgović, inače poroijeklom Mojkovčanin.
- I narednih dana nastavićemo sa saslušanjima. Još nijesmo identifikovali sve učesnike skupa, ali će to biti urađeno brzo i svi će morati da daju izjavu. Nalog ministra Konjevića je da bez dvojbe moramo utvrditi da li je kamp na Zlatici zlupotrijebljen u političke svrhe. Na osnovu dosadašnjih informacija, svakako se radilo o zloupotrebi, jer sve i da je bilo samo predavanje o NATO integracijama, niko, pa ni savjetnik predsjednika države ne smije bez dozvole da koristi državne resurse – kazao je nezvaničan sagovornik Portala Analitika iz MUP-a.
Ministartsvo unutrašnjih poslova nije se oglašavalo povodom današnjih saslušanja.
Bivši komandant SAJ-a i bivši direktor Uprave policije Veselin Veljović u žiži je još od decembra 2011. godine kada je pokrenuta afera „listing“ koja do danas nema epilog, ali su tada sa funkcija morali da se povuku Veljović, kao i director Agencije za nacionalnu bezbjednost Vladan Joković. Veljović je, pod pritiskom tadašnjeg premijera Igora Lukšića sklonjen sa funkcije i premješten u kabinet Vujanovića, dok je Joković podnio ostavku.
Tužilaštvo još nije utvrdilo ko je i zašto dopisao imena Lukšića i bivšeg ministra vanjskih poslova Milana Roćena na telefonske listinge Darka Šarića, bjegunca osumnjičenog da je na čelu jednog od najvećih narko-kartela.
Subotnjoj aferi prethodila je i afera „crne trojke“ u kojoj je opet u glavnoj ulozi bio Veljović. Bivši specijalac Brajuško Brajušković izašao je u javnost sa tvrdnjom kakao je Veljović, dok je bio na čelu SAJ-a, organizovao u kampu takozvane „crne trojke“ sa zadatkom da prebijaju nepodobne političare i novinare. I ova afera ostala je nedovršena. Veljović je to negirao, a Brajušković je ostao pri svojoj priči. Tužilaštvo je saslušalo sve aktere ovog slučaja i ocijenilo da nema elemenata za pokretanje bilo kakvog postupka, tako da je i ova afera bez epiloga.
To su samo neke od afera u kojima se Veselin Veljović u posljednjih nekoliko godina našao u glavnoj ulozi.