Prema njihovim riječima, imali su veoma sadržajne razgovore koji su se, prije svega, ticali buduće saradnje o pitanjima koja su jednako važna i za Srbiju i Crnu Goru.
- To su pitanja koja proizilaze iz naše evropske agende, i praktično taj proces je jednako važan i po tajmingu i po sadržini, i za Srbiju i za Crnu Goru - kazao je Marković i dodao da je na Međuvladinoj konferenciji u Briselu, prilikom otvaranja pregovora o poglavljima 23 i 24 za Crnu Goru, čuo veoma pozitivne ocjene i o napretku koji je ostvarila Srbija.
On je ocijenio da je ovaj trenutak za Crnu Goru jedan od najvažnijih u posljednje vrijeme, posebno od početka pregovora o članstvu u EU.
- To je važan momenat i za region jer svi težimo da dostignemo evropske standarde, i da uskoro budemo članice evropske porodice naroda, kako bi naši građani imali najveće benefite. Već u januaru ćemo definisati i konkretne aktivnosti timova naših eksperata, kako bi odgovorili najzahtjevnijim izazovima kada je u pitanju evropska agenda. Vjerujem da će to biti prepoznatljiv model za Srbiju i Crnu Goru, a vjerujem da će to biti model koji će biti veoma značajan i za samu EU - naveo je Marković.
Na pitanje novinara koji bi to bili konkretni vidovi saradnje dvije dražave, Marković je kazao da Crnoj Gori treba iskustvo i znanje kolega iz Srbije, kada je riječ o borbi protiv kriminala i korupcije - i sa antikorupcijskog i sa represivnog aspekta – „jer u Srbija ima dugogodišnje iskustvo funkcionisanja Agencije za antiorupciju, kao nezavisnog tijela“.
- Srbijadugo ima Specijalno tužilaštvo za orgaizovani kriminal i korupciju, pa iskustvo u načinu njegove oranizacije i saradnje sa drugim oganima otkrivanja i gonjenja, može puno koristiti Crnoj Gori – dodao je Marković.
Selaković je kazao da je odluka Evropske komisije da sa Crnom Gorom otvori poglavlje 23 i 24 od istorijskog značaja.
- To je rezultat dobrog rada crnogorskih institucija i pokazatelj dobrog pomaka u čitavom regionu. I, koliko je ovo značajno za samu Crnu Goru i sve njene građane, toliko je značajno i za nas susjede koji smo opredijeljeni da, gradeći proevropsku politiku, zaista uvodimo naše države u EU - kazao je Selaković.

On je kazao da su na sastanku naglasili nužnost formalizacije saradnje ministarstava pravde Crne Gore i Srbije, jer su svi tu „da jedni drugima pomognemo, da jedni druge podržimo“. Takođe je potcrtao da je nedavna zvanična posjeta pedsjednika Vlade Crne Gore Mila Đukanovića Beogadu, pokazatelj da su u dvije zemlje u „uzlaznoj i poletnoj putanji“.