Prijave su se uglavnom odnosile na nepropisno parkiranje, deponovanje smeća, uzurpaciju javne površine, nelegalnu prodaju, buku, držanje životinja, nepoštovanje Odluke o radnom vremenu, probleme oko taksi prevoza, te nelegalno postavljanje tendi, ograda, klima uređaja...
Komunalni policajci su izvršili 14705 pregleda, sačinili 14300 zapisnika i donijeli 723 rješenja za otklanjanje nepravilnosti.
“Ovako veliki broj prijava građana nije se odnosio samo na komunalnu problematiku iz nadležnosti Komunalne policije, već i na poslove za koje su nadležne različite inspekcije sa državnog nivoa. Građani su prepoznali da je najsigurnije kontaktirati nas, a mi, ako procijenimo da problem na koji se građani žale nije iz odlasti koju pokriva Komunalna policija, prijavu prosljeđujemo odgovarajućoj inspekciji”, kaže Zoran Pajović, načelnik ove službe.
Po njegovim riječima, službenici Komunalne policije su “kroz način preventivnog i represivnog djelovanja” u potpunosti izvršili naplatu svih privremenih objekata na teritoriji opštine Bar.
“Rad u Komunalnoj policiji izložen je mnogim opasnostima i mogućnostima narušavanja integriteta zaposlenih, a da bi služba bila efikasnija i ne bi bila izuzetak u regionu, mišljenja smo da je nužno što prije usvojiti Zakon o Komunalnoj policiji, koji će jasno definisati položaj i nadležnost svih zaposlenih u službi. Napominjem da su sve države u okruženju, a da ne pominjem zemlje Evropske unije, kroz odgovarajući zakon obezbijedile komunalnom policajcu da u obavljanju službene dužnosti ima status službenog lica. Ovako dugo čekanje na donošenje Zakona o komunalnim djelatnostima i Zakona o Komunalnoj policiji stvara velike probleme u našem funkcionisanju i umanjuje efikasnost u radu”, objašnjava Zoran Pajović.