Uz Tadića bi tako na predstojećim izborima, u novoj političkoj partiji pod imenom Demokratski front, trebalo da učestvuju neki sadašnji članovi DS, zatim okupljeni oko poslaničke grupe "Zajedno za Srbiju" bivšeg demokrate Dušana Petrovića, kao i Liga socijaldemokrata Vojvodine Nenada Čanka.
Nezvanično, u toku su pregovori sa LDP, čiji je lider Čedomir Jovanović u nedjelju izjavio da je "vrijeme da LDP počne da sprovodi svoju politiku", ali da pred vanredne izbore prvi sagovornici LDP-a "svakako neće biti stranke današnje vladajuće koalicije".
"Zajedno za Srbiju" je u sada već raspuštenom parlamentu Srbije imao sedam poslanika, među kojima su četiri bivša člana DS Dušan Petrović, Miodrag Đidić, Boško Ristić i Milovan Marković, kao i nekadašnji funkcioneri frakcije SPO, tzv. Izvorni SPO.
Boris Tadić je počasni predsjednik DS, a na nedavnoj maratonskoj sednici GO DS-a većina članova stala je uz lidera stranke Dragana Đilasa. Tadić je tada rekao da nije bio zadovoljan odlukom stranke.
Tada su Đilasa između ostalih podržali Bojan Pajtić, Dragoljub Mićunović, Vida Ognjenović, Nataša Vučković, Dragan Šutanovac, dok su Tadićev predlog podržali Miki Rakić, Slobodan Homen, Snežana Malović i druge demokrate koje su bile na funkcijama za vrijeme predsjedničkog mandata Borisa Tadića.
Tada je predsjednik Političkog savjeta Demokratske stranke Dragoljub Mićunović pozvao sve članove DS-a, a ne samo Glavnog odbora, da ostanu jedinstveni. Mićunović je ranije rekao i da DS "nije Draganova, ni Borisova".
Ubrzo nakon sjednice, Boris Tadić odbio je poziv Dragana Đilasa da pomogne kampanju DS-a za beogradske izbore kada su u medijima i počele da se pojavljuju spekulacije da će Tadić na izbore ići sa svojom listom.
"Novosti" su navele da je Tadić već imao neformalne kontakte sa LDP, URS, LSV i "Zajedno za Srbiju" Dušana Petrovića kako bi svi pokušali da formiraju zajednički opozicioni blok.
Izvor: blic.rs; foto: kurir-info.rs