Uniprom je, kako je kazao stečajni upravnik Zdravko Cicmil na otvaranju ponuda, za cjelokupnu imovinu ponudio 600.000 eura, od čega je 200.000 za zalihe robe.
U Unipromovoj ponudi se navodi da će investiciona ulaganja u roku od pet godina iznositi minimalno pet miliona eura.
“U početku će biti zaposleno 50 radnika. Planirano je puštanje u rad proizvodnih pogona u roku od četiri mjeseca, a godišnja proizvodnja deset do 12 hiljada tona u obliku polu i finalnih proizvoda”, navodi se u ponudi Uniproma.
Plaćanje je jednokratno u punom ponuđenom iznosu, nakon što poslodavac ispuni obaveze u ponudi, odnosno u roku od 30 dana, a koje su uslov za potpisivanje ugovora. Kod Uprave za nekretnine na svim nepokretnostima mora biti uknjižen obim prava svojine sa 1/1, kao i to da na svim nepokretnostima koje su subjekt prodaje, moraju biti obrisani svi tereti i ograničenja.
Iz tenderske dokumentacije se, kako se dodaje, vidi da su na lageru zalihe čija je vrijednost 200.000 eura.
-Spremni smo otkupiti zalihe po toj cijeni sa rokom plaćanja od jedne godine- dodaje se u ponudi Uniproma.
Punomoćnik Veselina Pejovića, advokat Zoran Vukčević je naveo da zalihe nijesu bile predmet imovine, a ponuda se odnosi na cjelokupnu imovinu, što znači da je ponuđena cijena 600.000 eura sa rokovima isplate kako je navedeno u ponudi.
Veselin Pejović je novinarima nakon otvaranja ponuda kazao da su za zalihe saznali kad su detaljno razradili kompletan tender.
„U pitanju su sirovine, silicijum, magnezijum, opeke, odnosno repromaterijal“, precizirao je Pejović.
Pejović je za pokretnu i nepokretnu imovinu ponudio 416.000 eura.
On je u ponudi kao uslov za potpisivanje kupoprodajnog ugovora tražio da se nepokretnost koja je predmet prodaje može uknjižiti u katastarskim knjigama.
Punomoćnik ponuđača Gojko Pejović kazao je da ukoliko postoje te zalihe, za koje je prvobitni ponuđač ponudio 200.000, on bi bio spreman da ponudi 220.000 eura.
-Te zalihe su za nas novi momenat, nijesu bile pomenute u oglasu za prodaju“ dodao je Gojko Pejović.
Vukčević je kazao da je sistem prodaje putem zatvorenih ponuda obavezujući u pismenom obliku, kako je to dostavljeno u zapečaćenim kovertama i da usmena ponuda drugog ponuđača data na ročištu ne može imati uticaja na izbor kandidata.
Gojko Pejović kazao je da je u javnom oglasu navedeno da je visina ponuđene cijene opredjeljujuća za izbor ponuđača, a ukoliko su cijene istovjetne tada bi prednost imao ponuđač koji nudi druge uslove, investicije, radnike i drugo.
Cicmil bi u zakonskom roku od osam dana trebalo da obavijesti ponuđače o ishodu tendera.
Imovina Kovačnice je na ponovljenom oglasu ponuđena po početnoj cijeni od dva miliona eura, dok je na prethodnom ona iznosila 4,52 miliona. Uniprom, koji je jedini dostavio ponudu na prethodnom tenderu, nudio je 400 hiljada, ali je postavio uslove koje stečajna uprava nije mogla ispuniti.
(Mina biznis)