U zavisnosti od analiziranog grada iz kojeg su stigle fotografije, svega tri do pet odsto zapravo je bilo u kategoriji „selfija“ (selfie - autoportret napravljen mobilnim uređajem). Druga od zanimljivosti jeste da su većinu „selfija“ napravile žene, a u zavisnosti od lokacije, broj fotografija je bio 1,3 do 1,9 puta veći od onih koje su uradili muškarci. Moskva iskače iz prosjeka - sa čak 4,6 puta više „selfija“ žena od onih muškaraca.
Svaki od gradova ima i svoje karakteristike „selfija“, što je posebno zanimljivo s kulturološkog aspekta. Najsrećnija lica tako su na slikama iz Bangkoka i Sao Paola, a najnesrećnija ona iz Moskve.
Žene iz Njujorka imaju prikaz profila (glava blago okrenuta u stranu), a u Brazilu žene obično „selfije“ fotografišu tako da gledaju „s ramena“.
- „Selfiji“ nas čine svjesnijima o načinu na koji se ljudi predstavljaju i vide, kao i komunikaciji koja je istorijski vremenski karakteristična, u smislu da bi mogla da se materijalizuje samo u trenutku kada je više tehnologija dosegla određeni nivo razvoja i dostupnosti.
Interaktivna infografika može se pronaći na službenoj stranici projekta Selfiexploratory.