Uz jako policijsko obezbjeđenje Delibašić je kapije zatvora u Spužu napuštio oko 14 sati, nakon duže od osam mjeseci provedenih iz rešetaka. Policijske patrole pokrivale su i sve raskrsnice do aerodroma u Golubovcima, duž maršrute, kojom je Delibašić sproveden.
Zbog straha od odmazde Luke Bojovića, koji slovi za vođu ozloglašenog “zemunskog klana”, zbog ubistva mlađeg brata Nikole, i Delibašić, kao i ostali osumnjičeni za učešće u ovom zločinu, priželjkivali su da će srpske vlasti ovaj slučaj ustupiti Crnoj Gori. Luka Bojović je u zatvoru u Španiji, a prema nekim nezvaničnim informacijama, organizovao je mrežu svojih ljudi sa zadatkom da likvidiraju osumnjičene za ubistvo njegovog brata čim budu isporučeni Beogradu.
Delibašić je uhapšen u Budvi 16. jula prošle godine, pod sumnjom da je učestvovao u ubistvu Miloša Vidakovića (29) iz Pančeva koji je ubijen 2. jula ispred zidina budvanskog Starog grada. Za taj zločin, međutim, zvanično je okrivljen tek nekoliko mjeseci kasnije, a za to vrijeme u zatvoru je bio zbog ilegalnog držanja oružja, jer je policija kod njega, prilikom hapšenja pronašla pištolj.
Ubrzo nakon hapšenja za njim je iz Beograda stigla potjernica zbog sumnje da je zajedno sa Danilovgrađaninom Slobodanom Šaranovićem (74) organizovao Bojovićevu likvidaciju, koji je ubijen u Beogradu 29. aprila prošle godine. Srpske vlasti Delibašiću na teret stavljaju da je Šaranoviću, koji je navodno platio ubistvo, pomogao u organizaciji zločina, tako što je našao plaćenog ubicu Vranjanca Sašu Cvetanovića (32) i doveo ga u Budvu. Šaranović je, prema sumnjama srpske policije, Cvetanoviću platio između 15.000 i 20.000 eura da ubije Bojovića. Za učešće u zločinu osumnjičen je i Nikšićanin Ratko Koljenšić (36) kojem se na teret stavlja da je ilegalnim putevima odveo u Beograd Cvetanovića, gdje su nekoliko dana pratili Bojovića, prije nego ga je Cvetanović ubio. Srpska policija prijavom tereti i Beograđanina Miloša Vojinovića (26) kojeg sumnjiči da je bio logistička podrška Cvetanoviću i Koljenšiću dok su bili u Beogradu.
Svi osumnjičeni, osim Vojinovića, uhapšeni su u Crnoj Gori.
Cvetanović je nakon ekstradicionog postupka izručen Srbiji, ali crnogorske vlasti nijesu odobrile ekstradiciju Šaranovića, Koljenšića i Delibašića. Dvojica crnogorskih državljana, Šaranović i Koljenšić pušteni su iz pritvora 27. februara, nakon sedam mjeseci i tri dana.
Delibašić, koji je pokušao da se spasi izručenja srpskim vlastima i tako što je tražio crnogorsko državljanstvo, ali bezuspješno, ipak je izručen Beogradu, jer je za njim stigla i potjernica zbog pljačke zlatare 2008. godine.
Kako je Portalu Analitika objasnio njegov advokat Miloš Vuksanović, srpske vlasti Delibašića ne bi smjele da saslušavaju o okolnostima krivične prijave za ubistvo Bojovića, jer je u tom slučaju njegovo izručenje odbijeno. On takođe očekuje da bi Delibašić, kada da izjavu sudiji koji vodi proces za pljačku zlatare, odmah mogao biti pušten na slobodu. Vuksanović objašnjava da je taj postupak suštinski okončan i da bi bilo suvišno Delibašiću određivati pritvor. Upravo zbog takve mogućnosti advokatu Vuksanoviću nije jasna odlukla crnogorskih vlasti da izruče Delibašića, jer je on ovdje osumnjičen za teško krivično djelo, učešće u ubistvu Miloša Vidakovića. Optužnica još nije podignuta, kao ni u Beogradu za slučaj ubistva Bojovića, tako da bi Delibašić mogao da nestane.
Srpska policija tvrdi da je
Nikola Bojovićubijen u znak osvete svom bratu
Luki. Navodno je
Slobodan Šaranovićnaručio, platio i pripremio njegovu likvidaciju zato što je doašo do podataka da
Luka Bojovićstoji iza ubistva njegovog brata
Branislava Šaranovića(66) koji je ubijen u Beogradu 2009. godine. Srpski istražitelji ovaj zločin nikada nijesu rasvijetlili.