Poslije potresa objavljena je opasnost od cunamija, koja je u međuvremenu povučena.
Prvobitno je naređena evakuacija stanovništva, ali je poslije povlačenja opasnosti od cunamija čileanska služba za vanredne situacije navela da "ljudi mogu da se vrate kućama".
Zasad nema izvještaja o eventualnoj šteti ili žrtvama.

U zemljotresu jačine 8,2 stepena Rihterove skale koji je u noći između utorka i srijede pogodio sjevernu obalu Čilea, poginulo je šest osoba.
U pogođenoj oblasti nije pričinjena znatna šteta, ali su klizišta blokirala pojedine puteve, struju nije imalo na hiljade ljudi, jedan aerodrom je oštećen a nekoliko objekata zahvatio je požar.
Zemljotres je bio veoma snažan a zatresao je, ekvivalentnom jačinom od 4,5 Rihtera i glavni grad Bolivije udaljen 470 kilometara. U prvih nekoliko sati, uslijedilo je 10 naknadnih potresa, među njima i jedan jačine 6 stepeni Rihtera.
Zemljotres je zatresao i moderne zgrade u Peruu i bolivijskoj prestonici La Pasu.
Čile se nalazi na jednom od najtrusnijih područja u svijetu. Zemljotres jačine 8,8 stepeni Rihterove skale i nakon toga cunami, pogodili su tu zemlju u februaru 2010. godine i tada je poginulo više od od 500 ljudi, uništeno 220.000 kuća i pričinjena i druga šteta u priobalju.
Najjači zemljotres registrovan u Čileu, od 9,5 stepeni Rihtera, dogodio se 1960. godine i tada je poginulo više od 5.000 ljudi.
(blic.rs)