„Bivše opštinsko rakovodstvo, na čijem čelu su bili kadrovi DPS, je ostavilo ogroman dug prema sanitarnoj deponiji u Podgorici, zbog čega je prekinuto odvoženje otpada iz Berana. Mi sada pregovaramo da izmirimo taj dug i da do nekog trajnijeg rješenja ponovo transportujemo otpad tamo", kazao je Šćekić "Vijestima".
Novi gadonačelnik je odmah po preuzimanju dužnosti obećao da će za dva dana grad biti čist, što je i ispunio. SO Berane je potom donijela odluku o privremenoj deponiji u Šemovcu, u blizini tunela Lokve. zbog toga su se pobunili građani Rožaja, iako je riječ o teritoriji beranske opštine. Šćekić je pozvao rukovodstvo Rožaja da razgovaraju o zajedničkom rješenju, budući da i oni imaju problem sa nelegalnom deponijom na magistralnom putu prema Srbiji, na obali rijeke Ibar. Opštinu Rožaje je zbog tog smetlišta tužio Tutin, a tužbu su najavili još neki gradovi iz Srbije koji se nalaze u slivu Ibra. „Predsjedniku Opštine Rožaje je bilo bolje da je odmah odgovorio na pozive. Mi nijesmo htjeli da svađamo stanovnike dva grada. I dalje nudimo da zajednički tražimo rješenje za otpad koji muči i nas i njih", ističe Šćekić.
Smeće sada u krugu Fabrike celuloze
Šćekić je potvrdio da se trenutno otpad sa gradskih ulica lageruje u krugu bivše Fabrike celuloze i papira, na Rudešu: "Ne možemo dozvoliti da se grad zatrpa smećem i da dođe do zaraze. Obećali smo da ćemo očistiti grad i to činimo". On je pozvao i Vladu na konstruktivan odnos i podsjetio da su prije izbora i iz vrha DPS priznali da su Vasove vode bile pogrešan izbor. Odbornici DPS i SDP u Pljevljima juče su zatražili sazivanje sjednice SO zbog skladištenja dijela otpada iz Berana na privremenoj lokaciji Jagnjilo u Pljevljima.