- Praviti hotele i stanove gdje je KAP, to samo može da padne na pamet ekspertima kao što su Branka Bošnjak iz Pokreta za promjene. Spreman sam da njoj i Žarku Rakčeviću iz Foruma 2010, ako smatraju da je država oštećena i ako imaju 28 miliona eura, koliko sam ponudio za imovinu KAP-a, prepustim posao razvoja aluminijumske industrije – kazao je Pejović, kome je zasmetalo što ga u javnosti nazivaju tajkunom.
On tvrdi za podgorički medij da ovim odlukama nije privilegovan.
- Neću da porušim Elektrolizu i Anode, pa da pravim biznis centre, zbog čega bih bio oslobođen plaćanja komunalija. Ovdje je biznis zona proglašena na isti način kako se to radi u svijetu. Isto kao i u Nikšiću oko Željezare, na Cetinju gdje je bio Obod, da bi se privukli investitori - rekao je Pejović.
Takođe kaže da nema govora o kršenju Zakona o slobodnoj konkurenciji, argumentujući to svojom prvom ponudom na tenderu za prodaju imovine KAP-a u kojoj je naveo iste uslove kao i na drugom, kad je njegova ponuda prihvaćena. Uslovi iz ponude su razgraničenje imovine KAP-a s glavnim gradom, proglašenje prostora biznis zonom i cijena struje od 38 eura po megavatu.
Podgorički list podsjeća da je parlament Glavnog grada usvojio odluku o davanju saglasnosti za međusobno razgraničenje zemljišta između glavnog grada i KAP-a, kao i o proglašenju područja te fabrike biznis zonom. Razgraničenjem će Podogrici pripasti 565.700 metara kvadratnih zemljišta, a KAP-u 417.800. Bošnjak je rekla da se ovim odlukama imovina Glavnog grada „poklanja tajkunima koji će se od toga obogatiti, a da će se pojedini iz vrha vlasti u tougraditi“.
Rakčević je kazao da će usvajanjem odluka nastati višemilionska šteta za Glavni grad i državu, kao i da se na taj način krše Ustav, zakoni o zaštiti konkurencije, o unutrašnjoj trgovini i Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa EU.