Kako je Danu saopšteno iz Tužilaštva, istraga protiv Marovića pokrenuta je nakon pretkrivičnog postupka u kojem su prekjuče saslušani podgorički biznismen Zoran Mugoša i njegov poslovni saradnik Rajko Medenica, vlasnici agencije Perjanik, i bivši pripadnici specijalne antiterorističke jedinice.
Zamjenik specijanog tužioca Lidija Vukčević uzela je izjave dvojice binismena zbog sumnje da su poslužili kao paravan za Marovićevu sumnjivu imovinu i da su se u ime potpredsjednika DPS-a bavili trgovinom nekretninama.
Mugoša i Medenica su u Tužilaštvu odgovarali i na pitanja o „sumnjivim ugovorima“ koje su sklapali u ime firme „Perjanik“.
List navodi da Tužilaštvo, osim imovine koja se vodi na ime potpredsjednika DPS-a, u ovoj sitrazi provjerava i nekretnine za koje se sumnja da ih je Marović prepisao na tuđe ime kako bi izjegao kontrolu.
Dan saznaje da će po nalogu tužioca biti izvršena kontrola imovine koju je Marović, neposredno pošto je uhapšen njegov brat Dragan, prepisao na ime Zorana Mugoše. Naime, Marović je u januaru 2011, godine na Mugošu prepisao kuću u Krimovici i stan u Budvi. Ta imovina je prenijeta na osnovu pozajmice od 500 hiljada eura koju je Mugoša dao Maroviću. Navodno sve je urađeno kako bi se ta imovina sakrila i sačuvala. I Marovićev sin Miloš je na osnovu kupoprodajnog ugovora prepisao stan u Budvi na ime podgoričkog biznismena.
List piše da se prema izvještajima Centralnog registra privrednih subjekata, ime Svetozara Marovića spominje samo u upravljačkoj strukturi hotelske grupe „Budvanska rivijera“, gdje je predsjednik Odbira direktora.
A prema katastarskom izvještaju Uprave za nekretnine, Marović je vlasnik nepokretnosti na ukupnoj površini od 1.042.656 kvadratnih metara u mjestu Mrčevo polje u Budvi, u koje spadaju površinske vode, pašnjaci, šume, njive, nekategorisani putevi, livade i voćnjaci. On je vlasnik i stambenog prostora od 90 kvadrata, i pet vikendica.