Šef Biroa za odnose sa javnošću Vlade Crne Gore Srđan Kusovac rekao je Dnevnim novinama da su od pokretanja servisa 20. marta 2013. godine, zaključno do 7. maja ove, Birou upućene 202 prijave građana koje su ispunjavale kriterijume za dalje procesuiranje.
Pojasnio je i kako je od toga 175 prijava javno objavljeno na sajtu www.gov.me/sluzbena vozila, dok je 27 prijava proslijeđeno nadležnim organima.
Njih 27 nijesu javno objavljene jer odgovori, kako je rekao, nijesu dobijeni, uz pojašnjenje da je riječ o službenim vozilima onih organa na koje se ne odnosi zaključak Vlade o otvaranju servisa za prijavu navodne zloupotrebe, poput organa pravosuđa, Skupštine.
"Nešto veći broj prigovora građana, kada je u pitanju sumnja na zloupotrebu službenih vozila, odnosi se, kako se može vidjeti na portalu, na Ministarstvo unutrašnjih poslova Upravu policije i na Upravu za inspekcijske poslove. Međutim, ovo ne znači da postoji procentualno više sumnji u zaposlene u ta dva organa s obzirom na činjenicu da Uprava policije i Uprava za inspekcijske poslove, prirodno, raspolažu sa ubjedljivo najviše službenih vozila, jer im je takav posao. Kada se ima u vidu broj prijava u odnosu na broj službenih vozila kojima pojedini organ raspolaže, statistika pokazuje da je sve u uobičajenim okvirima, tj. da nijedan organ ne odskače", pojasnio je Kusovac.
Odgovarajući na pitanje koliko je utvrđeno zloupotreba od ukupnog broja pristiglih prijava, Kusovac je rekao da je "prema do sada pristiglim odgovorima nadležnih organa, osam slučajeva gdje je utvrđeno da postoji prekršaj, tj. zloupotreba prilikom korišćenja službenog vozila".