“Morali smo radikalizovati naše poteze, ne bi li se bar neko u ovoj državi okrenuo na nas. Nismo imali drugog izbora. Nema na vidiku ni para koje nam se duguju za plate i doprinose, 1,6 miliona eura, ni razrešenja situacije oko našeg zahtjeva za jednogodišnji zakup Solane, ni glasa od nekoga za spas preostale imovine fabrike, kojoj će nadošle vode uništiti i ono što je ostalo. U Solani se dešavaju u zadnje vrijeme i diverzije, kao što je oštećenje samohodnog transportera,što je sigurno vid ucjene da dignemo ruke od fabrike koja nam je život značila” kaže za Portal Analitika Marko Miranović, predsjednik Sindikata sada već bivših radnika.
On i njegove i njegove kolege štrajkuju u prostorijama bivše fabričke menze.
U Solani je još u februaru isključena struja, tako da je fotografija za Portal Analitika poslata sa jednog od mobilnih telefona kojima još nije iscurila baterija.
Miranović je kazao da su on i njegove kolege bili prisiljeni da skrenu pažnju javnosti i na sebe, kojima većinski vlasnik Solane, Eurofond, duguje ukupno oko 1,6 miliona eura, što plata što neuplaćenih doprinosa, i na samu Fabriku, čija je preostala imovina prepuštena potpunoj nebrizi.
Miranović je ranije pozvao policiju i tužilaštvo da što prije otkriju počinioce posljednjih diverzija u Solani, koje tumači kao vid ucjene ili zaplašivanja kako bi sindikat odustao od namjere za jednogodišnji zakup Solane.
"Borimo se za spas naš i za spas fabrike”, kazao je Miranović.