- Trebalo bi podsjetiti da je na Mila Đukanovića tom prilikom kletvu bacio i (pomenuti) general Rešetnjikov, koji mu je poručio da ga na strašnom sudu čeka i - kotao. A etnologija kaže da je bacanje kletve zasnovano na vjerovanje u magiju, u ovom slučaju u magijsku snagu riječi koje mogu - ako se upotrebe na pravi način, odnosno u propisanim formulama proklinjanja - da nanesu zlo (povredu, smrt) osobi na koju je kletva bačena, rekao je Čolović u inetrvjuu NIN-u.
Đukanović je, kako je satirično primijetio Čolović, „imao sreću utoliko što ova godina nije prestupna, jer se veruje da je dejstvo najjače kada je godina prestupna“.
- Takođe, on ima šanse da se izvuče ako Amfilohije i Rešetnjikov kada su ga proklinjali, nisu imali u rukama njegovu fotografiju, jer bačaci kletvi misle da je fotografija moćno magijsko sredstvo, zato što je u nju utisnuta čovjekova duša. Ali, ako je kletva bačena u vrijeme mladog mjeseca, onda Đukanović ima razloga da se zabrine, jer se u to vrijeme dejstvo bačena kletve udvostručuje, zaključio je Čolović u intervjuu NIN-u.