-Moja procjena jeste da smo imali i fer i demokratske i slobodne izbore u Glavnom gradu, izjavio je Raičević.
Predsjednik OIK je istakao da mu se još od referenduma nije dešavalo da više boravi na biračkim mjestima nego u prostorijama institucija na čijem je čelu, i podvukao da je Izborna komisija sve radila u skladu sa zakonom.
-Od referenduma se nije desilo da budem više na biračkim mjestima, nego u prostorijama OIK. Ali taj pokušaj narušavanja izbornog procesa je nešto što će biti analizirano i od strane drugih. Ono što ja mogu da kaže da je Izborna komisija uradila sve što je do nje da proces dovede do kraja i u skladu sa zakonom, kazao je Raičević gostujući u emisiji U centar.
On je istakao da je OIK dobio preko hiljadu prigovora koje je podnio MANS, te da su svi odbijeni, iako ne jednoglasno.
-Da, svi prigovori su odbijeni većinom glasova, odgovorio je Raičević.
Na pitanje novinara da li su svi prigovori bili podnijeti od strane MANS-a, te da li su pojedine partije dale punomoć toj NVO da u njihovo ime podnosi prigovore, Raičević je odgovorio potvrdno, istakavši da na svakom prigovoru u ime opozicije stoji faksimil lidera DF-a Miodraga Lekića.
- Imam i ta dokumenta, punomoćje je potpisano od strane Miodraga Lekića da MANS može da podnese prigovore, kazao je Raičević i dodao da ima prigovora koje su podnijeli Velizar Kaluđerović iz SNP-a i Pozitivna Crna Gora, a stoji potpis Miodraga Lekića.
-Ako vam pokažem prigovore vidjećete da su svi na istom mjestu štampani. Čisto sumnjam da su ove osobe sjedjele negdje u četiri ujutro i potpisivale sve ovo. Neko im je dao faksimile i to se štancovalo, dodao je Raičević.

Predsjednik OIK je objasnio da je rok za predaju prigovora istekao sinoć u 20 časova, te da medijski navodi o zaključanim prostorijama te institucije, kako se ne bi na vrijeme predali prigovori, predstavljaju nepoznavanje zakona.
Raičević je kazao da se tokom izbornog procesa MANS ponašao kao strana u sporu, kao i da su predstavnici te NVO onemogućavali biračkim odbornicima da rade svoj posao.
-Na sam dan izbora smo imali pozive od strane biračkih odbora da ih predstavnici MANS-a onemogućavaju u radu, kažu da se zatvore biračke mjesta, da se ugase telefoni predsjedniku biračkih odbora, a vi ste dali nalog da predsjednici mogu da komuniciraju sa OIK, objasnio je Raičević.
Prema njegovim riječima najviše prigovora se odnosilo na tajnost glasanja, nasilje nad ljudima, pritisak na glasače, kao i njihovo potkupljivanje.
-Ono što je fakat jeste da su zapisnici o radu biračkih odbora uredno potpisani od strane članova biračkih odbora i bez primjedbi, podvukao je Raičević.
Prema njegovoj ocjeni, posmatrači MANS-a su bili mahom mladi ljudi, koji nemaju preko 19 i 20 godina, što kako kaže, „govori o ozbiljnosti prigovora“.
On je u toku emisije saopštio da je nevažećih glasačkih listića u Podgorici bilo 1927, u Tuzima 230, a u Golubovcima 145.