Prije tri dana, na tom su mjestu tragično stradale i tri mlade medicinske sestre Kliničkog centra Crne Gore.
O nedostacima tog dijela puta za Dnevne novine je govorio sudski vještak saobraćajne struke, Goran Čarapić:
„Na većini mjesta na ovom potezu magistralnog puta postoje samo betonski stubovi koji su na određenoj udaljenosti postavljeni jedan od drugoga, tako da čak i vozila većih širina i gabarita mogu nesmetano proći između njih, a u slučaju udara u njih, pri određenim brzinama ne bi mogli spriječiti slijetanje vozila sa kolovoza. Takođe, vidljivi su kameni odbojnici koji su, maltene, rađeni samo slaganjem kamena na kamen, bez određene armirano –betonske konstrukcije. Na takvim zasjecima, kao što je Dromira, neophodno je da se postave jače zaštite, odnosno čelične konstrukcije koje bi u slučaju udara vozila u iste, imale mogućnost vraćanja vozila na kolovoz, a ne probijanje i slijetanje prema kanjonu.
Takvih odbojnih čeličnih greda je malo na ovom potezu uta, što je i najčešći uszrok slijetanja vozila, bez obzira na koncentraciju vozača za upravljačem u trenutku nastanka saobraćajne nezgode“, kazao je Čarapić.
Po njegovim riječ ma, najčešće su nezgode sa teškim saobraćajnim posljedicama u ranim jutarnjim satima, u vrijeme ljetnje turističke sezone ili u zimskom periodu u kasnim noćnim satima.
Čarapić je podsjetio da je ova dionica rađena prije skoro pola vijeka i da je bila prilagođena kretanju vozila koji su tada bila u funkciji i protoku saobraćaja koji je bio manjeg intenziteta.
(foto: dan.co.me)