Pritom je slabo poznato da je ključni pomak u dešifrovanju ovih poruka 1941. postignut upravo dešifrovanjem poruke koju su Njemci iz Beograda poslali za Berlin. Ovaj uspjeh postigla je Mejvis Bejti, jedan od najboljih Britanskih šifranata u II Svjetskom ratu i koleginica vojvotkinjine bake. Bejtijeva je u Blečli Parku počela da radi sa 19 godina, da bi kasnije stigla do visokog položaja u britanskoj tajnojslužbi GCHQ, a umrla je prošle godine, u 92 godini. Za razliku od nje, Valeri Glasborou je nakon rata napustila posao, da bi se 1946. udala za Pitera Fransisa Midltona.
Skoro 70 godina nije se mnogo znalo o ovom ratnom podvigu mahom običnih Britanki iz srednje klase, na mukotrpnoj dužnosti koji je zahtijevala veliku istrajnost i inteligenciju, i za koju mnogi tvrde da je u značajnoj mjeri doprinijela pobjedi saveznika u ratu i omogućila dan D. Od 9000 ratnih šifranata zaposlenih u Blečli Parku večinu su činile žene, ali nakon rata samo njih 600 je odabralo da ostane u tajnoj službi.
Ove nedjelje, ta priča se ponovo našla u centru pažnje britanske javnosti, jer je nakon godinu dana renoviranja, u koje je uloženo oko 10 miliona eura, Blečli Park ponovo svečano otvoren, u okviru proslava vezanih za godišnjicu savezničke pobjede. Otvaranje je obavila upravo vojvotkinja Kejt, na taj način istovremeno odajući i počast svojoj baki, koja je 2006. preminula, i njenim mnogobrojnim koleginicama.
Nekoliko njih koje su još uvijek žive prisustvovalo je otvaranju, i bilo im je drago da tom prilikom podijele svoje uspomene sa vojvotkinjom: „Bilo je iscrpljujuće. Pratile smo koji se radio-signali se bilježe. Slušale su se radio-stanice, tzv. Y stanice, i oni bi emitovali na svakih 15 minuta. Mi smo morale da provjeravamo signale koji su snimljeni, i da kontrolišemo da li su to oni pravi. Dobro smo znale što radimo - sve je to bio dio ratnih napora“ , ispričala joj je Meri Lejdi Bodi (90), koja je u “Kolibi 16” radila za istim stolom s vojvotkinjinom bakom i njenom sestrom i sjeća ih se kao “veselih i zabavnih” djevojaka.
Ubrzo nakon rata, Valeri Glasborou se udala za Pitera Midltona i dobila četiri sina, Majkla, Ričarda, Sajmona i Nikolasa. Najstariji, Majkl, otac je vojvotkinje od Kembridža. Sve do smrti je bio veoma blizak s majkom, ali nikada nije u javnosti govorio o njenom ratnom angažmanu. Sada, više od 70 godina nakon rata, konačno su dobile priznanje koje zaslužuju.