Vrhovni sud u maju je ukinuo odluku Apelacionog suda koji je potvrdio presudu u sluačju ubistva Šćekića i predmet vratio Apelacinom sudu na novo postupanje. Prvo ročište je bilo zakzano za 27. jun, ali nije održano zbog Boretinih primjedbi na račun sudije Smolovića.
Odluku u predmetu protiv optuženih za ubistvo policijskog inspektora moraće da donese Apelacioni sud, jer se ovaj slučaj više ne može vraćati Višem sudu u Podgorici, koji je do sada donio tri presude i sve su oborene, odnosno treću je potvrdio Apelacioni ali je ukinuo Vrhovni sud.
Posljednja presuda je pala, kao i prethodne, zbog brojnih povreda krivičnog postupka i nezakonitosti tokom sudskog procesa što je uticalo i na zakonitost same presude.
Slavoljub Šćekić ubijen je 30. avgusta 2005. godine iz zasjede, na kućnom pragu u podgoričkom naselju Tološi, a za zločin su optuženi Budvanin Saša Boreta (42), Baranin Ljubo Bigović (37), Beranac Milan Čila Šćekić (37) i Podgoričanin Ljubo Vujadinović (39). Oni sve vrijeme negiraju umiješanost u zločin.
Kljulna primjedba Vrhovnog suda, kako se čini, jeste da je presuda donešena na osnovu dokaza koji nijesu mogli biti korišćeni u ovom predmetu, odnosno da se temelji na iskazima Žarka Radulovića i nekada zaštićenog svjedoka u ovom procesu Zorana Vlaovića. Ocjena suda je da se njihovi iskazi koje su dali specijalnoj tužiteljki dok je ovaj predmet bio u nadležnosti odjeljenja za borbu protiv organizovanog kriminala nijesu mogli koristiti u procesu pred Višim sudom kao i pri donošenju presude.
Sve tri presude koje su do sada donešene u ovom predmetu zasnivale su se na svjedočenjima Radulovića, suvlasnika hotela “Splndid” i Vlaovića. Tokom suđenja Radulović je izjave date pred specijalnom tužiteljkom negirao i zahtijevao da se one ne koriste.
Prema ukinutim presudama, Boreta i Bigović organizovali su ubistvo Šćekića nakon što je on došao do dokaza da iza “bombaških” napada na gradilište hotela “Splendid” u Bečićima, u ljeto 2005. godine, stoje njih dvojica. Boreta je, kako je sud utvrdio, pokušao da reketira investitore hotela, odnosno da im za dva i po miliona eura proda kuću i dvorište svog rođaka koja se nalazi uz imanje hotela. Kada su investitori odbili Boretinu ponudu uslijedili su “bombaški” napadi - u ljeto 2005. godine tri puta su na gradilište “Splendida” postavljane snažne eksplozivne naprave. Milan Šćekić je optužen da je plaćenik koji je ubio Šćekića, a Vujadinović da mu je bio pomagač.
U ovom predmetu sudilo se i Baraninu Alanu Kožaru, zbog “bombaških napada” na gradilište hotela “Splendid”. On je osuđen na šest godina i 10 mjeseci i na slobodi je nakon što je “odslužio” kaznu.
Vrhovni sud, po službenoj dužnosti, ukinuo je i tu odluku, tako da će se u postupku pred Apelacionim sudom ponovo odlučivati i o optužnici protiv njega. Kožar, takođe, nikada nije priznao da je učestvovao u napadima na “Splendid”.