Riječ je o koprodukciji budvanskog festivala sa Bitef teatrom iz Beograda i HNK „Ivan Plemeniti Zajc“ iz Rijeke i festivalom Riječke ljetnje noći, za koju koreografiju potpisuje Maša Kolar, a originalnu muziku Rundek Cargo Trio. „Don Žuana“ izvode igrači Bitef Dance kompanije: Dejan Kolarov, Ana Ignjatović-Zagorac, Ivana Savić-Jacić, Milica Pisić, Miloš Isailović i Rikardo Horhe Kampos Freire.
Dizajn svjetla uradio je Nuno Salsinja, kostima Petra Dančević, scenografije Jasmina Holbus, dok fotografiju i dizajn potpisuje Jelena Janković.
- Ne može se sa sigurnošću tvrditi kakav je bio Don Žuan, niti kakav je to čovjek danas i kakav će to čovjek biti. Sredina ga obilježava, boji, profilira i osuđuje. Društvo ga stavlja na prijesto, daje mu osobine prestupnika, grešnika i daje mu ovlašćenje da radi ono što on radi, a to radi najbolje. On je sposoban, arogantan, lud, topao, blizak, a opet nagao i nasilan i još uz to šarmantan i opasan. Ko može tom jeziku ljubavi odoljeti i ko uspijeva tom jeziku osvajanja reći - ne? Njegova sreća bi bila utažiti neizmjernu ljubavnu čežnju koja ga razdire. Na početku i na kraju imamo hrpu igrača koji, u svijetu varki, maski, opsena i prikrivanja čekaju na priliku da preuzmu ulogu. Kada se pruži šansa, oni je grabe. Prvu ulogu dobija Don Žuan, on oblikuje svoje odbrambeno sklonište, gdje ostali, preuzimajući svoje epizodne uloge u njegovom svijetu, koriste njemu, Don Žuanu, da da maha svojoj prirodi. On razumije da u svijetu lažnog udvaranja i pretvaranja možeš opstati samo ako si u svom zanatu bolji od ostalih – kazala je koreografkinja Maša Kolar.
Maša Kolar rođena je u Zagrebu, gdje je završila Školu suvremenog plesa Ane Maletić, a 1991. godine diplomirala na Vlaamse Dansacademie u Brižu, u Belgiji. Profesionalnu igračku karijeru započela je u pozorištu Komedija u Zagrebu 1986. godine, a nastavila 1992. godine u Baletu Drezdena, gdje 1995. godine dobija status solistkinje. Dvije godine kasnije dobila je nagradu Mary Wigman za posebna plesna dostignuća u koreografijama Johana Nojmajera, Štefana Tosa i Matsa Eka. Od 1998. godine bila je u Plesnoj trupi Tosa iz Kila, sa kojom 2001. godine seli u Hanover. Sarađivala je sa baletima i trupama u Australiji, Švedskoj, SAD-u, Njemačkoj, i vodila plesne radionice u Japanu, Nemačkoj, Hrvatskoj, Srbiji i Australiji. Postala je članica Aterballetta u Italiji 2007. godine, gdje radi sa koreografima Maurom Bigoncetijem, Ohadom Naharinom, Markom Gekom, Đinom Paterson, Andreom Meškitom i Valterom Mateinijem. Od 2006. godine zaposlena je na Učilištu ZKM-a kao plesni pedagog i koreografkinja, a internacionalnu karijeru nastavlja kao slobodna umjetnica. Dobitnica je nagrada hrvatskog glumišta, zatim u Ostinu i Kopenhagenu.
Rundek Carko Trio sačinjavaju Isabel (preparirana violina), Darko Rundek (gitara, obrada zvuka, glas), Dušan Vranić Duco (klavijature, ukulele, udaraljke, harmonika, glas), a nastalo je 2009. godine kao frakcija Rundek Cargo Orkestra, koji je formiran 2001. godine u Parizu za snimanje trećeg albuma Darka Rundeka „Ruke“. Rundek Cargo Trio iza sebe ima studijski album „Plavi avion“, objavljen krajem 2010, niz koncerata širom Starog kontinenta i muziku za dva filma. Darko Rundek je diplomirani pozorišni režiser, autor i pjevač na desetak albuma, kompozitor muzike za tridesetak predstava i više filmova i glumac u pozorištu i na filmu. Isabel se još u djetinjstvu bavila baletom i kasnije, kao muzičar, učestvovala u nizu pozorišnih projekata, sarađujući, pored ostalih, sa Piterom Brukom, Berom Filipsom i Ninom Simon, a komponovala je i muziku za pozorište i film. Dušan Vranić Duco je kao pjevač i muzičar u sarajevskoj ratnoj „Kosi“ započeo svoj angažman u pozorištu, koji je nastavio kao kompozitor, multiinstrumentalista i glumac. Bavio se raznim muzičkim stilovima, od ciganske muzike do elektronike. Stvaranje primijenjene muzike je za Rundek Cargo Trio omiljeni zadatak, kao i improvizacija, pa će igrači imati uvjek svež vjetar za svoj let, a publika sresti uvijek novog Don Žuana.
Nakon večerašnje premijere, publika će u istom prostoru moći da pogleda „Don Žuana“ i naredna dva dana, a zatim će 23. jula prvi put biti izveden i na Riječkim ljetnjim noćima.