Abiznis

Sindikat Budvanske Rivijere: Merkur nema nikakvo pravo na “Mogren”

2307HTP_BUDVANSKA
I
zvršni odbor Sindikata Budvanske rivijere je saopštio da je bez ikakvog pravnog osnova hotel "Mogren" trenutno u posjedu Merkura iz Budve. Sudski spor pravosnažno je okončan i odlukom Vrhovnog suda i “Merkur” nema nikakvo pravo na ovaj hotel, kaže se u saopštenju Sindikata.

Sindikat Budvanske Rivijere: Merkur nema nikakvo pravo na “Mogren”
Portal AnalitikaIzvor

Kako su naveli u saopštenju dostavljenom Portalu Analitika, ugovor o zakupu je istekao 10. juna 2005. godine, kada je hotel “Mogren” trebao da bude predat Budvanskoj rivijeri. Takođe, aneks ugovora o zakupu nikada nije zaključen.

Iz Sindikata Budvanske rivijere ističu da su se u ovom slučaju i sudovi pokazali neefikasnim, te da je Merkur godinama radio bez odobrenja. Zbog toga zaposleni u Budvanskoj rivijeri trpe ogromne štete, kažu u Sindikatu.

"Hotelu “Mogren” od strane Ministarstva turizma izdato je odobrenje za rad davne 2003. godine i rješene o kategorizaciji 2008. godine. Iz navedenog proizilazi da je “Mekur” bez odobrenja za obavljanje ugostiteljske djelatnosdsti radio sve vrijeme, odnosno, da je nezakonito obavljao privrednu djelatnost, bez potrebne dozvole za rad. Zakonom o turizmu, član 92, predviđemo je da, prilikom podnošenja zahtjeva za izdavanje odobrenja za obavljanje ugostiteljske djelatnosti, podnosi se i dokaz o svojini ili zakupu ugostiteljskih obejkata, koje isti nije imao, obzirom da nije imao ugovor o zakupu. O svemu ovome obaviješteni su, prije godinu dana, Ministarstvo turizma i održivog razvoja, Uprava za inspekcijske poslove, kao i Poreska uprava", kaže se u saopštenju koje potpisuju koji potpisuju Zoran Marinović, Duška Buzdovan, Vera Perović i Vesna Šoljaga.

Kako su istakli, vjeruju da će nadležni inspekcijski organi u ovome postupati savjesno i na vrijeme.

"Obaveza inspektora je bila da nakon što je izdato rješenje o otklanjanju nepravilnosti, subjektu nadzora Merkuru, provode upravne mjeru u svemu sa članom 16. Zakona o inspekcijskom nadzoru, a to, između ostalog podrazumijeva i zatvaranje objekta. Nejverovatno je da inspekcija nakon donošenja zaključaka i rješenja na koje žalba ne odlaž izvršenje nije provela postupke administrativnog izvršenja. Inspektor je trebalo da postupa , a u konkretnom slucaju nije, po članu 25 Zakona, a to je da vrsi kontrolu , odlucuje o pravima i obavezama subjekata nadzora i preuzimanja i izvrsenja upravnih mjera i radnji", kazali su u Sindikatu.

Oni se pitaju kako je privredno društvo moglo da obavlja djelatnost bez dozvole za rad, kako je izvršena fiskalizacija i koja je šteta pri tom napravljena ne teret Poreske uprave.

Portal Analitika