Optužba da je Kertes, po nalogu Slobodana Miloševića, od sredine 1994. godine do 5. oktobra 2000. godine iznosio novac odbijena je odlukom Apelacionog suda u Beogradu, koji je potvrdio presudu Specijalnog suda iz februara i odbio žalbu Tužilaštva za organizovani kriminal.
Optužnicom je Kertesu bilo stavljeno na teret da je u periodu od sredine 1994. godine do 5. oktobra 2000. godine u Beogradu, postupajuci po nalogu sada pokojnog Miloševića i takođe preminulog tadašnjeg potpredsjednika Vlade SRJ Jovana Zebića, kao direktor SUC, nanio štetu budžetu SRJ u visini od 1,5 miliona dinara.
Kertes je, kako se sumnjalo, dio novca sa carine uplaćivao na račune kod Beobanke, a dio preko radnika carine i u pratnji radnika Državne bezbjednosti iznio na Kipar.
"Po nalaženju Apelacionog suda, kako je okrivljenom stavljeno na teret da je krivično djelo izvršio u periodu od 1994. godine do 5. oktobra 2000. godine to je u odnosu na sve krivično – pravne radnje koje se okrivljenom stavljaju na teret nastupila apsolutna zastarjelost krivičnog gonjenja, prvostepeni sud je pravilno odbio optužbu za jedno produženo krivično djelo zloupotrebe službenog položaja, u saizvršilaštvu, prema Kertesu", navodi se u odluci Apelacionog suda objavljenoj na sajtu.
Kertesu je prošlog ljeta, odlučujući po nalogu Vrhovnog kasacionog suda, Apelacioni sud u Beogradu ukinuo pravosnažnu presudu i naložio da mu se ponovo sudi pred Specijalnim sudom koji ga je prethodno osudio na višegodišnju kaznu zatvora zbog iznošenja para na Kipar.
Kertesu se sudi u još četiri krivična postupka za šverc cigareta u predmetima "Subotić", "Bajrušević" i "Stojčić", kao i za zloupotrebe sa vladinim stanovima u slučaju "Živka Cica Knežević".