O ovom izdanju Narodnog muzeja Crne Gore sa autorkom će razgovarati Miraš Martinović, a gost večeri biće Pavle Pejović, direktor NMCG.
Knjiga objedinjuje niz razgovora koje je Bogavac vodila sa jednim od najslavnijih crnogorskih slikara. Knjiga objedinjuje i glasove drugih, pjesnika, slikara, istoričara umjetnosti, koji su razmišljali i pisali o Dadu Đuriću. U prepletu umjetnikovih svjedočanstava i glasova sagovornika, Bogavac uspijeva da čitaocima predoči cjeloviti prikaz istinskog umjetničkog bića.
Branka Bogavac je prepoznata po brojnim ekskluzivnim intervjuima sa čuvenim umjetnicima, kao i velikanima XX vijeka. Rođena je na Virpazaru, gimnaziju je završila u Beranama, a diplomirala je romansku grupu jezika na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Slavistiku je, zatim, diplomirala na pariskoj Sorboni, gdje je i magistrirala, a potom radila kao lektor za srpskohrvatski jezik. Još od 1964. godine živi na relaciji Pariz – Budva. Dvadeset godina bila je profesor u Jugoslovenskoj dopunskoj školi u Parizu, a od septembra 2004. do jula 2006. godine obavljala je funkciju direktora Kulturnog centra Srbije i Crne Gore. Bogavac je prevela pjesme Alena Boskea, Žan-Kloda Renara i Mari-Kler Bankar. Objavljivala je publicističke tekstove za većinu dnevnih novina i magazina bivše Jugoslavije. Publivano je devet njenih knjiga intervjua: „Razgovori u Parizu I-V“, „Razgovori sa Dadom I-II“, „Slikarstvo kao neracionalna sreća“ i „Crna Gora u Parizu“.