Nadzor je sproveden na osnovu rješenja zdravstveno-sanitarne inspekcije, ali nijesu precizirali koliko on traje. "Institut prati epidemiološku situaciju. Ministarstvo zdravlja koordinira aktivnostima na ovom polju u cilju zaštite zdravlja građana", saopštili su iz Centra za kontrolu i prevenciju bolesti, prenose Vijesti.
Najnovija epidemija ebole je započela u Gvineji, a proširila se na Liberiju, Sijera Leone i Nigeriju. Dosad je preminulo 1.013 ljudi.
Institut za javno zdravlje objavio je prije nekoliko dana da je trenutni rizik od virusa za putnike u međunarodnom saobraćaju i turiste prilično nizak.
"Sva lica lcoja dolaze iz država u kojima je registrovana epidemija ebole, shodno važećim zakonskim propisima u Crnoj Gori, neophodno je da prilikom ulaska u Crnu Goru, na graničnom prelazu obavijeste nadležnog policijskog službenika o državama u kojima su boravila, kako bi im se po unaprijed utvrđenoj proceduri zdravstveno-sanitarnog inspektora uručio akt o stavljanju pod zdravstveni nadzor u trajanju od 21 dan", saopštio je tada Institut.
Izvor: