Sudski vještak grafolog Veselinka Nikčević dostavila je sudu pisani nalaz o dijelu rukopisa na jednom od ključnih dokaza, navodnoj skici napada, ali je zatraženo njeno saslušanje, s obzirom na to da se “nije u cjelosti izjasnila”.
Advokati odbrane ponovili su da je riječ o običnom papiru zabilješci koju je jedan od okrivljenih Milovan Gardašević, kako i sam tvrdi, donio sa sobom iz Njemačke, čiji je rukopis u dijelu analiziranog teksa prepoznao i grafolog.
Tumačeći nalaz grafologa, odbrana je ocijenila da je “jasno konstatovano da nema sličnosti sa rukopisom okrivljenih za dati tekst”.
Okrivljeni Vladimir Đurđevac naveo je da je “pao najači dokaz tužilaštva o postojanju skice napada”, dok su okrivljeni Zoran Abramović i Nikola Bulatović istakli da “nije validan ni jedan dokaz koji je podnesen protiv njih šestorice”.
Na nastavku glavnog pretresa advokati odbrane zatražili su da se tužilaštvo i nikšićka Uprava policije izjasne da li su prema okrivljenima sprovođene mjere tajnog nadzora za bilo koje krivično djelo i ako jesu po čijem nalogu.
Sudija Ivan Perović ponovo je zatražio od nadležnih u zatvoru u Spužu da dostave obavještenje da li je i ko u periodu od 10. do 15. avgusta posjećivao okrivljenog Vladimira Mitrovića kako bi se ispitale njegove tvrdnje o pritiscima policije.
Na prethodnom ročištu Mitrović je optužio policiju da pokušava “prijetnjama i mitom okončati montirani proces” i naveo imena trojice službenika unutrašnje kontrole koji su mu u Spužu navodno „nudili i do 50 hiljada EUR da opovrgne svoje tvrdnje sa suđenja da su svi nevino okrivljeni“.
On je i danas naveo da se kaje što su zbog njegovih ranije datih izjava na koje je “bio prisiljen, nevini ljudi već sedmi mjesec u zatvoru”.
“U samici sam već 35 dana i noći vezan i ukoliko se ne ukine pritvor i puste na slobodu petorica nevino zatvorenih ljudi, samo zbog mog potpisa na lažnom priznanju o napadu, počeću štrajk glađu”, najavio je Mitrović.
Okrivljeni su zatražili i da se pribave listinzi inspektora uključenih u ovaj slučaj, koji su ranije saslušani tokom suđenja, kao i da se izvrši uvid u pozive mobilnog telefona Mitrovića da bi se provjerile njegove tvrdnje o pritiscima policije.
Zatražili su i da se sa slučajem upozna ministar policije Raško Konjević koji je nagradio policiju za “rasvjetljavanje ovog slučaja” i istakli da se “ ishod suđenja već zna, jer su osuđeni čim su uhapšeni” .
Okrivljeni za napad na novinarku Dana Lidiju Nikčević, Željko Miletić, Milovan Gardašević, Vladimir Mitrović, Zoran - Zoja Abramović, Nikola Bulatović i Vukašin Đurđevac ostali su u pritvoru i nakon današnjeg desetog pretresa, uprkos zahtjevu da se brane sa slobode.
Od početka suđenja 29. aprila okrivljeni negiraju da su na bilo koji način umiješani u prebijanje novinarke Nikčević 3.januara ispred dopisništva Dana u Nikšiću.
Ključni svjedok Bugarka Dobreva je tokom istrage navela da su se Miletić, Đurđevac, Abramović, Bulatović i Mitrović sastajali u kući, takođe okrivljenog Gardaševića, i dogovorili detalje napada, da bi to kasnije u telefonskom razgovoru opovrgla, prema tvrdnji jednog od svjedoka odbrane.
Nikšićka policija uhapsila je okrivljene 27. marta zbog sumnje da su 3. januara napali Nikčević, a hapšenja su uslijedila nakon, kako je saopšteno, planske, tromjesečne istrage.