Program čine kompozicije duhovne muzike čiji su autori Fransis Pulank, Bendžamin Britn, Fransoa Kupren, Volfgang Amadeus Mocart, Jan Sandstrom i Đoakino Rosini. Solistkinje su Lena Lukić, Zerina Hubanić, Dragana Rakčević, Olja i Anja Šaranović, dok su korepetitori Aleksej Molčanov na klaviru i Slađana Babović na orguljama.
Umjetnička djelatnost Ženskog hora Muzičke akademije datira od osnivanja ove institucije, 1980. godine u tadašnjem Titogradu. Njegov osnivač i dugogodišnji dirigent bio je prof. Radovan Papović. Pod njegovim je vođstvom, tokom tri decenije, ansambl nastupao na mnogim koncertima, festivalima i takmičenjima u Crnoj Gori i u inostranstvu, osvajajući vrijedna priznanja, među kojima se ističu prve nagrade na takmičenjima studentskih horova Jugoslavije i nagrade na festivalu horova u Midlsborou. Od 1998. godine horom rukovodi Aleksandra Knežević, pod čijim je vođstvom ovaj ansambl, samostalno i kao dio Mješovitog hora Muzičke akademije, nastavio bogatu koncertnu aktivnost, učestvujući, između ostalog u premijernom izvođenju prve nacionalne opere „Balkanska carica“ Dionizija de Sarna San Đorđa, crnogorskoj premijeri opere „Didona i Enej“ Henrija Persela, kao i premijernim izvođenjima djela crnogorskih kompozitora. Na festivalu „Zlatna vila“ u Prijedoru 2012. godine, hor je osvojio specijalnu nagradu za najbolje izvedeno djelo savremenog autora.
Aleksandra Knežević diplomirala je na Odsjeku za opštu muzičku pedagogiju Muzičke akademije u Podgorici. Diplomu na Odsjeku za dirigovanje, stekla je u klasi prof. Darinke Matić-Marović, pod čijim mentorstvom je završila i magistarske studije. Po završetku studija, radila je kao samostalni urednik u redakciji umjetničke muzike Radija Crne Gore, asistent dirigenta i korepetitor hora KUD „Stanko Dragojević“ u Podgorici, a 1994. godine osnovala je Ženski hor Kulturnog centra Bar. Već 15 godina vodi Ženski i Mješoviti hor Muzičke akademije na Cetinju, sa kojim je ostvarila brojne zapažene nastupe.
Koncert u Nikšiću organizuju Muzički centar Crne Gore i Muzička škola „Dara Čokorilo“.
Program podrške razvoju kulture u Nikšiću pokrenula je Vlada Crne Gore na inicijativu Ministarstva kulture, kao četvorogodišnji projekat koji bi trebalo da rezultira unaprjeđenjem kulturnog života Nikšića, grada koji baštini dugu i značajnu kulturnu tradiciju.